Strážnice a hasička v jedné osobě přivezla ze Saúdské Arábie dvě medaile

date_range 17.Dub, 2024 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Lucie Bůbelová s medailemi ze soutěže. Foto: archiv Lucie Bůbelové

Lucie Bůbelová obléká nejen uniformu strážnice Městské policie Valašské Klobouky, ale také zásahový oblek Sboru dobrovolných hasičů Veselá. A v roli hasičky před nedávnem reprezentovala Českou republiku na prestižní soutěži Aramco Firefighter Challenge v Saúdské Arábii, odkud přivezla hned dvě cenné medaile. V disciplíně TFA (Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežije) vybojovala mezi ženami 3. místo. Šestičlenná česká výprava pak mezi sedmadvaceti zeměmi světa neměla konkurenci a získala v soutěži celkové prvenství. K oběma oceněním jménem města Valašské Klobouky srdečně blahopřejeme.

„Česká republika měla v této světové hasičské soutěži své zástupce vůbec poprvé, a tak mě velmi těší, že se našemu týmu podařilo uspět. Jedním ze závodů byl výběh do vysoké budovy Ithra v kompletním zásahovém obleku a s dýchacím přístrojem na zádech. Po zdolání 363 schodů nám byl odměnou krásný panoramatický výhled po městě Damman. Byl to adrenalin a nepopsatelná atmosféra,“ vzpomenula hasička Lucie Bůbelová.

Na soutěži v Saudské Arábii. Foto: archiv Lucie Bůbelové

Dalším závodem bylo TFA, ve kterém se klade důraz na splnění úseku v co nejkratší limitu. „Museli jsme zapojit, natáhnout a smotat hadice, přenést padesátikilovou figurínu, překonat třímetrovou bariéru, vystoupat na lešení se závažím a vytáhnout na laně patnáctikilové břemeno. Další výzvou bylo vyběhnout deset pater po lešení nebo obstát v kaiser boxu, tedy posouvání závaží kladivem,“ zmínila Lucie Bůbelová náročnou závodní nálož, která se opět neobešla bez plné výstroje. Reprezentační družstvo České republiky v soutěži získalo celkem 17 medailí.

Strážnici a hasičku v jedné osobě teď čeká příprava na závody Zlínské ligy a také na Mistrovství České republiky v TFA, které se koná každé dva roky. Hasičskému sportu se věnuje už dvacet let, z toho posledních devět let se zdokonaluje právě v těžké disciplíně TFA. Aby obstála ve fyzicky velmi náročných úkolech a překážkách, udržuje si kondici během do kopců a cvičením v přírodě. Silovou přípravu pravidelně absolvuje se svou cvičební skupinou, pro kterou vede kruhové tréninky a hodiny body pumpu.