Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Strážníci chytili zloděje přímo při činu

date_range 30.Čvn, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Přímo při činu se podařilo vsetínským strážníkům lapit třicetiletého zloděje z Francovy Lhoty, který se pokoušel doslova za bílého dne vloupat do stánku s kuřaty u vlakového nádraží. Zloděj byl předán policii, která se nyní případem zabývá.

Incident se odehrál na ulici Nádražní krátce před devatenáctou hodinou. „Strážníky byli na pravidelné pochůzce, když je oslovil majitel restaurace Na Špici s tím, že za stánkem s kuřaty na vlakovém nádraží teče odněkud voda. Šli situaci zkontrolovat a zloděje přistihli v okamžiku, kdy se pokoušel vloupat do stánku," popisuje případ ředitel vsetínské městské policie Nikolaj Martinák.

 
Přitom v době, kdy muži zákona zasáhli, už stánek jevil známky vloupání. „Zloději proto nezbylo, než přiznat barvu. Pro podezření ze spáchání trestného činu byl předán státní policii," dodal šéf městských strážníků s tím, že dotyčnému, který je podle něj známá firma, hrozí až dva roky vězení.

Případů, kdy se strážníkům podaří přistihnout pachatele při majetkoprávní a jiné trestné a přestupkové činnosti, přibývá. Podle ředitele Martináka je to důsledek zlepšující se komunikace s občany. „Například v loňském roce jsme i díky tomu odhalili celkem 489 majetkových přestupků, zatímco v letech předcházejících jich nebylo více než 294," uzavřel.

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi