Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Strážníci řešili odstavené autovraky. Na jednom místě jich bylo devět

date_range 25.Srp, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Městská policie řešila autovraky v Luhačovicích. Foto: MP Luhačovice

Strážníci Městské policie Luhačovice v rámci provádění dohledu nad dodržováním čistoty na veřejném prostranství řešili v nedávné době několik odstavených autovraků. Událost s nejvyšším počtem autovraků byla evidována v ulici V Drahách, kde nezodpovědný majitel odstavil u místní komunikace devět vozidel.

 

Ve spolupráci s Odborem správy majetku města Luhačovice byla řešena další tři vozidla v místní části Kladná Žilín. „Častou kontrolou a uplatněním zákonných oprávnění se podařilo majitele v obou případech přimět k jejich neprodlenému odstranění,“ uvedl Mgr. Michal Zámečník, velitel Městské policie Luhačovice.

Městská policie řešila autovraky v Luhačovicích. Foto: MP Luhačovice

Majitelé odstavených vraků riskují všechny postihy zcela zbytečně

 

Zbavit se autovraku je dnes celkem jednoduché. „Autovrak stačí odvézt na vrakoviště či do kovošrotu, kde ho přijmou zdarma, nebo za něj i nějaké peníze vyplatí. Výše odměny závisí na konkrétním vozidle, jeho stavu, roku výroby, využitelnosti náhradních dílů a také je podstatné to, zda je o díly z daného vozu ještě zájem. Některá vrakoviště zajišťují i odtah vozidel zdarma,“ dodal Michal Zámečník. Tyto podmínky jsou umožněny díky státním dotacím pro vrakoviště za ekologické zpracování vyřazených vozidel.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA