Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Střední školy na Vsetínsku se dočkají oprav

date_range 28.Bře, 2012 featured_play_list Aktuality
 
 

Dva investiční záměry v oblasti školství schválili na svém posledním zasedání krajští radní. Jedná se o výměnu oken a opravu fasády na Masarykově gymnáziu a Jazykové škole s právem jazykové zkoušky Vsetín a o rekonstrukci střechy tělocvičny Střední průmyslové školy stavební Valašské Meziříčí. Obě stavební akce na krajem zřizovaných školách budou realizovány od června do srpna letošního roku. 

„Cílem investiční akce na vsetínském gymnáziu je vyřešení stávajícího havarijního stavu oken a zlepšení tepelně technických vlastností celé budovy," vysvětlil Libor Lukáš, statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje. Konkrétně zde budou stávající okna vyměněna za nová a dojde rovněž k vyspravení a nátěru fasády. Celkové náklady akce jsou vyčísleny na 9,850 milionu korun a budou uhrazeny z provozních prostředků a investičního fondu školy.

 

 Budova Gymnázia ve Vsetíně

Masarykovo gymnázium ve Vsetíně     ilustrační foto Stanislav Fuks

 
„Investiční akce na valašskomeziříčské průmyslovce řeší havarijní stav střechy zdejší tělocvičny a rovněž betonové konstrukce, kterou je tělocvična tvořena," přiblížil Libor Lukáš. Havarijní stav střechy způsobuje zatékání vody do interiéru objektu, kondenzaci vodních par, vznik plísní a energetické ztráty. Během rekonstrukce střechy bude provedena její řádná hydroizolace a budou použity klempířské prvky z titanzinku včetně střešních svodů. Rekonstrukce si vyžádá 3,813 milionu korun a financována bude prostřednictvím investiční dotace Zlínského kraje a z investičního fondu školy.

Jan Vandík

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA