Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Střelenské studánky v pořadu ČT – Toulavá kamera

date_range 13.Pro, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Na programu ČT1 v rámci cyklu Toulavá kamera byla uvedena reportáž o střelenských studánkách.

 

Obec Střelná leží na moravsko-slovenské hranici. Tento kraj byl osídlen už v dobách válečné výpravy Přemysla Otakara II. do Uher. Nebýval místem zrovna klidným a bezpečným. Zdejší obyvatelé se po staletí museli potýkat s výpady Tatarů a Turků, před nimiž prchali do okolních lesů. Do těch se vydal i štáb pořadu Toulavá kamera.

 

V kopci nad vesnicí totiž místní patriot Josef Jánošík obnovil studánky, ke kterým chodili lidé pro vodu už odpradávna. V tomto díle se dozvíme, proč se pan Josef do péče o prameny pustil. Pořad nás zavede ke kostelu ve Střelné a ukáže i další zajímavá místa v okolí vesničky.

Reprofoto z pořadu Toulavá kamera

 

Pořad je možné spustit také na tomto odkazu.

 

Postupně byly na území katastru obce Střelná obnovovány dřívější studánky. Zrekonstruováno bylo celkem 11 studánek a u každé bylo vybudováno malé zázemí. Pokud by je chtěl někdo navštívit v jednom bloku, nechť se připraví na trasu dlouhou cca 10 km. Práce a materiál na obnovu studánek byly financovány z rozpočtu obce.

 

Obnovou studánek byl vytvořen okruh 3 turistických atraktivit v obci, které na sebe navazují: studánky, Křížová cesta v přírodě a Turistická zvonice.

 

Pracovní verze mapy studánek

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA