Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Střet s nákladní soupravou řidič nepřežil

date_range 30.Říj, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Profesionální hasiči, záchranáři a policisté zasahovali v pátek 30.10. po třinácté hodině na místě vážné dopravní nehody ve Vsetíně, v místě nájezdu na obchvat města.

Tragická událost se stala na výjezdu na silnici I/57 u benzinové stanice Shell. Za několik minut dorazili k místu neštěstí profesionální hasiči stanice Vsetín. „Při nárazu osobního vozidlo do nákladní soupravy došlo k vymrštění řidiče z auta a jeho zaklínění pod zadní nápravou nákladního vozidla," popsal událost mluvčí hasičů Libor Netopil.

Sedmatřicetiletý řidič osobního vozidla Audi vyjížděl z města na hlavní tah směrem na Valašskou Polanku. „Pravděpodobně nedal přednost a došlo ke srážce s nákladní soupravou vozidla Iveco s přívěsem jedoucí po hlavní silnici směrem na Valašské Meziříčí. Řidič osobního vozidla utrpěl po střetu zranění neslučitelná se životem. Řidič náklaďáku zůstal nezraněn," řekl policejní mluvčí Vladislav Malcharczik. Náraz byl tak silný, že osobní auto odmrštil zpět na vedlejší silnici až ke svodidlům. 

Hasiči, kteří na místo události dorazili se dvěma zásahovými vozidly, museli podle slov mluvčího tělo řidiče vyprostit pomocí hydraulických zvedáků a vaků. „Přímým svědkem tragické nehody byl i známý řidiče osobního vozidla. Tomu museli vyškolení hasiči poskytnout posttraumatickou pomoc," uvedl mluvčí hasičů Netopil.

Foto HZS Zlínského kraje    další foto (7)

Současně s vyprošťováním řidiče hasiči zajistili místo nehody a obě havarovaná vozidla proti vzniku požáru. Za pomoci sorbentů také likvidovali provozní kapaliny uniklé na komunikaci. Po zadokumentování nehody policisty dokončili hasiči nutné likvidační a úklidové práce.

„Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému a následného vyšetřování byl provoz ve směru na Valašské Meziříčí zcela uzavřen. Dopravu odkláněli policisté na objízdné trasy," dodal Libor Netopil.

Policisté ihned začali dopravní nehodu vyšetřovat. Dechová zkouška u sedmadvacetiletého muže z kamionu byla negativní.

„Zjišťování skutečností o příčině a průběhu dopravní nehody nadále pokračuje. Policejní komisař přizval soudního znalce v oboru silniční dopravy," řekl Vladislav Malcharczik.

Jedná se o desátou letošní smrtelnou dopravní nehodu v okrese Vsetín. V říjnu je to již čtvrtá tragická dopravní nehoda.

O neštěstí jako první informoval Valašský deník. Článek a další fotografie najdete zde

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA