Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Studenti budou v pátek stávkovat před slavičínskou radnicí

date_range 22.Zář, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv hnutí Fridays for Future

Slavičínští studenti se připojují ke globálnímu studentskému hnutí Fridays for Future, které volá po řešení klimatické krize. Zvou občany na setkání a diskuzi v pátek 24. září v 11:59 hodin před slavičínskou radnici. Svojí studentskou stávkou upozorňují na to, že pokud nezačneme snižovat emise skleníkových plynů, dopady změn klimatu budou nevratné. Spolu s Prahou, Brnem a Ostravou je Slavičín jedním ze čtyř míst, kde se bude v České republice stávkovat.

 

Fridays for Future je hnutí studentů a studentek převážně ze středních škol. Upozorňují na současnou klimatickou krizi a apelují na političky a politiky, občany a občanky, firmy a celou společnost nejen v České republice, aby se na řešení tohoto problému adekvátně podíleli.

 

Cílem studentů je udržet oteplení planety pod 1,5 °C, oproti době před průmyslovou revolucí, chránit biodiverzitu a udržet na planetě Zemi podmínky vhodné pro život všech jedinců. Chtějí překonat klimatickou krizi a podílet se na tvorbě udržitelné společnosti a jako prioritu vnímají konec spalování a těžby uhlí v ČR.

Ilustrační foto: archiv hnutí Fridays for Future

Student Lukáš, hlavní studentský koordinátor, shrnuje důvody ke stávce: „Environmentální problémy řešíme se spolužáky celkem často. Na zdravé planetě a stabilním klimatu totiž stojí naše budoucnost. Pokud nezačneme snižovat emise skleníkových plynů nyní, dopady změn klimatu budou nevratné. Stávkujeme proto, aby lidé viděli, že nám na tom záleží. Chceme, aby lidé, firmy i politici řešili klimatickou krizi na plný úvazek.“

 

Součástí stávky budou proslovy o klimatické krizi. V roli expertů vystoupí Petr Kucka z Ekologického institutu Veronica a Miroslav Janík z ČSOP Kosenka. Na stávku jsou zváni lidé z širokého okolí Slavičína, kteří se chtějí dozvědět něco nového nebo vyjádřit svůj postoj.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA