Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Studenti dokončili projekt Comenius

date_range 27.Čvn, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Gymnázium Jana Pivečky ve Slavičíně uspořádalo ve dnech 10.6. až 15.6. 2014 závěrečné setkání projektu Comenius. Spolupracovalo se školami z německého města Diepholz, anglického Bexhill a italského Castellammare di Stabia. Dvacet zahraničních studentů strávilo několik zajímavých dnů ve Slavičíně a jeho okolí. „Celý projekt je zajímavý i tím, že kromě úkolů, které studenti v průběhu dvou let plní ve svých školách a na společných setkáních v jednotlivých zemích, tráví spolu čas i mimo oficiální program. Jsou ubytováni v rodinách a tím jsou do projektu zapojeni i jejich rodiče a sourozenci," uvedl ředitel školy Josef Maryáš.

Součástí projektu bylo vytvoření kalendáře, do kterého studenti posílali fotografie zajímavých míst z okolí svých bydlišť. Další součástí projektu bylo vytvoření mezinárodní kuchařky. Recepty jsou spojeny s regiony, ve kterých studenti žijí a využívají regionální suroviny. Kalendář i kuchařku si můžete prohlédnout na webu gymnázia.

foto Gymnázium Jana Pivečky Slavičín

Při návštěvách jednotlivých zemí se studenti snažili představit svým partnerům to nejzajímavější a nejkrásnější ze svého okolí. Dalším bodem bylo seznámení s náhradními zdroji výroby energie a výroba a význam biopotravin.Po celou dobu je komunikačním jazykem angličtina.

„Během našeho setkání se studenti seznámili se Slavičínem i naší školou. Navštívili jsme Vysoké Pole. V EnviCentru pro nás připravili skvělý program. Hlavními tématy bylo zpracování a využití tradičního materiálu tohoto kraje – vlny, poznávání bylin a využívání koření," doplnil ředitel. Dalším bodem programu byla návštěva Moravského Krasu.

Na závěr na Radnici ve Slavičíně uspořádali setkání za přítomnosti krajského radního pro školství, mládež a sport pana PaedDr. Petra Navrátila, starosty Ing. Jaroslava Končického, studentů a rodičů.

„Se všemi školami, které byli do tohoto projektu zapojeny spolupracujeme už 10 let a doufáme, že spolupráce bude i nadále pokračovat," dodal ředitel slavičínské školy Josef Maryáš. -red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA