Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Studenti gymnázia prošli výtvarným kurzem

date_range 26.Zář, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Jako každoročně i letos na začátku školního roku studenti Gymnázia Valašské Klobouky absolvovali pětidenní výtvarný kurz. Kurz se uskutečnil ve dnech 3. 9. až 7. 9. 2012 v okolí Ploštiny u Drnovic. Zúčastnilo se ho 17 studentek a studentů z druhého a třetího ročníku, kteří byli ubytováni v Rekreačním zařízení Elseremo Ploština.

Hned v pondělí po příjezdu studenty přivítalo krásné slunečné počasí babího léta, které vydrželo po celých pět dnů kurzu. Každé dopoledne a odpoledne studenti vyráželi do kouzelné krajiny v okolí Ploštiny se stojany, malířskými deskami a barvami či kreslířským uhlem, aby zachytili neopakovatelnou atmosféru podzimní přírody.

Výtvarný plenér na Ploštině     více fotek

 Některé studentky se zaměřily na fotografií. Fotografky při úvodním seznámení s plánem plenéru dostaly za úkol fotit makrofotografii přírody. Ve čtvrtek byly jejich vybraná díla hodnoceny Mgr. Miroslavem Pinďákem, který přijel studentům osvětlit fotografování krajiny a seznámil je se všemi taji makrofotografie. Snímky studentek byly vesměs hodnoceny kladně a mladé fotografky se dostalo pochvály za nápaditý a kreativní přístup k danému úkolu.

V pondělí navečer vedoucí kurzu Mgr. Jiří Ročák na přednášce seznámil studenty se základy kompozice, perspektivy a užití kresby a barvy v malbě v plenéru, přednáška byla doplněna krátkými filmy o technice krajinomalby. V úterý večer studenti sledovali výpravný film o renesančním malíři El Grecovi, který do svého malířského díla zahrnul i malbu krajiny.

Výtvarný plenér na Ploštině     více fotek

Ve středu dopoledne přijel na kurz valašskokloboucký keramik Josef Jeřábek. Skupina pod jeho vedením tvořila s hlíny keramické výtvory. Tyto budou následně vypáleny a glazovány. Keramický minikurz určitě obohatil výtvarnou činnost studentů na letošním plenéru. Každý večer studenti vystavili své denní práce, a tak mohli sami sledovat, jak se jim dílo daří a jaké pokroky v malbě krajiny dělají.

Výtvarný kurz se vydařil, počasí přálo a studenti vytvořili spoustu kvalitních maleb, kreseb a fotografií. Z děl studentů je uspořádána výstava v Galerii G Gymnázia Valašské Klobouky, výstavu si můžete prohlédnout do 11. října 2012.

Mgr. Jiří Ročák

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA