Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Studenti se v Kloboukách přidali k celosvětové stávce za lepší klima

date_range 21.Bře, 2019 featured_play_list Aktuality

V pátek 15. 3. 2019 se někteří studenti Gymnázia Valašské Klobouky rozhodli připojit k celosvětové středoškolské studentské stávce, kterou započala šestnáctiletá dívka Gréta ze Švédska, která se i ve svém nízkém věku rozhodla bojovat za zlepšení klimatu na Zemi a vyzvat politiky, aby se o toto téma začali více zajímat. Dne 14. 3. 2019 byla nominována na Nobelovu cenu za mír. Do této stávky se zapojilo 50 států světa a 14 velkých měst ČR. Valašské Klobouky, i přes svou velikost, byly právě tím čtrnáctým.

 

Program započalo zhlédnutí videa samotného proslovu Gréty. Dále se k tématu vyjádřil Bc. Petr Kucka, který se mimo jiné zabývá problémy klimatu.  Skupina téměř stovky lidí se ze školy přesunula na náměstí před městský úřad, kde se společně s transparenty a zelenými stužkami vyfotila. K zahřátí posloužil teplý čaj.

K celosvětové studentské stávce se připojili i ve Valašských Kloboukách, foto: Gymnázium Valašské Klobouky

„I když jsme malým městem, tak jsme chtěli celosvětovou akci podpořit. Protože přeci všechno začíná u každého z nás. Děkujeme všem zúčastněným. Planetu máme pouze jednu a nemůžeme si dovolit ji zničit,“ uvedla za třídu 3.A Kateřina Fialová.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA