Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Studenti SOUVK se zapojili do Street food festivalu

date_range 16.Zář, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Valašská kuchyně v podání SOU, foto: Bc. Eva Rohlenová, SOUVK

Festival ve Valašských Kloboukách nabídl široké veřejnosti průřez světovou i regionální gastronomií. Právě z tohoto důvodu nemohla chybět ani místní valašská kuchyně. V sobotu 14. září 2019 se žáci společně s vyučujícími z oboru Kuchař-číšník ze Středního odborného učiliště Valašské Klobouky zúčastnili již druhého ročníku Street food festivalu.

 

„SOU Valašské Klobouky má více než osmdesátiletou tradici odborného vzdělávání, leží v srdci jižního Valašska, v krásném prostředí Bílých Karpat, a tak nebylo vůbec lehké vybrat ten správný recept,“ upřesnila paní učitelka Mgr. Marcela Šuráňová, která měla na starosti přípravu pokrmů na sobotní festival.

 

„Je důležité studenty seznamovat s recepty našich babiček a prababiček, aby se tradice uchovala pro další generace,“ dodal ředitel školy Mgr. Pavel Hrabina.

 

Přípravy a stánek SOU Valašské Klobouky, foto: Eva Rohlenová

 

V rámci odborného výcviku se studenti mohli zapojit do výroby těchto tradičních pokrmů. A žáci druhého a třetího ročníku si také mohli vyzkoušet stánkový servis a prodej. „Ráda bych poděkovala městu Valašské Klobouky, že nás pozvali, abychom mohli prezentovat znalosti a zkušenosti našich studentů, kterým bych tímto ráda poděkovala za pomoc. Mé díky patří také kolegům Ing. Jaroslavě Pospíšilové a Mgr. Jaromíru Lacnému za odbornou pomoc. Budeme se těšit na další ročník Street food festivalu,“ dodala Mgr. Šuráňová.

 

Fotogalerii z celé akce najdete například ZDE.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA