Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Studenti stihli ještě před Vánoci darovat krev

date_range 25.Pro, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Zátímco většina z nás byla před Vánoci ve shonu. Studenti Gymnázia ve Valašských Kloboukách si udělali čas a pomohli nemocným a raněným lidem prostřednictvím darování krve.

Jak to celé probíhalo popsala studentka 3. G Marie Vaňková:

Tak jsme se opět my, studenti Gymnázia ve Valašských Kloboukách s doprovodem paní učitelky Mgr. Kamlerové, vydali do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Při pondělním ránu 19. 12. 2016 si tedy bylo nutné přivstat. Zatímco někteří ještě snili, my už jsme mířili na stanici Hematologicko-transfuzního oddělení Krajské nemocnice. Nejprve nás čekal povinný odběr krve, díky kterému někteří z nás například zjistili přesný počet svých krevních destiček. Hlavním důvodem tohoto odběru bylo ale zjištění, zda vůbec vhodní dárci jsme. Rozbor naší krve pomohl přítomné doktorce v rozhodnutí. Po jejím schválení nás od samotného odběru dělilo pouze několik chvil v čekárně.

Studenti stihli ještě před Vánoci darovat krev         foto: Karolína Hruboňová         fotogalerie

I přes všechen strach a obavy nenastal žádný větší problém. Každý, kdo darovat mohl, to zvládl na výbornou a na zpáteční cestě, alespoň někteří z nás, zadřímali s dobrým pocitem. Darování krve se na naší škole pomalu, ale jistě stává tradicí – nenechávejme to ale jen při této příležitosti.

Tímto bychom rádi poděkovali transfuznímu oddělení, všem lékařům a sestrám za jejich péči a milý přístup.
Marie Vaňková, 3. G

„Moc děkuji všem 19 studentům, kteří se zúčastnili této ušlechtilé akce a jeli darovat krev. Vážím si jejich rozhodnutí a věřím, že se budou k dárcovství vracet," poděkovala paní učitelka Mgr. Renata Kamlerová.

Krev darovali tito studenti: Kristýna Kubíková, David Bail, Jitka Strnadová, Lenka Talafová, Marie Vaňková, Jakub Janáč, David Figar, Anna Ptáčková, Denisa Janošíková, Gabriela Sucháčková, Barbora Řepová, Šimon Hrabica, Dominik Číž, Ondřej Machala, Pavel Zádrapa, Miroslav Šerý, Veronika Bělašková a Sabina Olšarová.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA