Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Studenti učiliště ve Valašských Kloboukách sestaví TATRU Phoenix

date_range 19.Úno, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační obrázek: redakce

Krajští radní vyjádřili podporu uzavření smlouvy o dodávce dílů pro montáž nákladního automobilu značky TATRA Phoenix a o spolupráci při jeho montáži mezi TATRA TRUCKS a.s., Správou a údržbou silnic Zlínska, s.r.o. a Středním odborným učilištěm Valašské Klobouky.

 

Podstatou projektu Tatra do škol, který vznikl v roce 2018, je spolupráce mezi automobilkou, krajem a technickými školami. Vybraní studenti ze středních škol dostávají možnost sestavit automobil TATRA, který pak míří do běžného provozu například u krajské správy a údržby silnic nebo u jiných institucí zřizovaných krajem. Studenti tak mají jedinečnou příležitost poznat, jak se vyrábějí nákladní vozy. Kopřivnická automobilka dodá do školy stavebnici rozloženou na součástky uloženou ve 30 velkých bednách. V neposlední řadě pak smontovaný vůz najde své užitečné uplatnění.

 

„Podpořili jsme vzdělávací projekt nazvaný TATRA do škol, jehož smyslem je rozvíjet odborné technické vzdělávání žáků. Společnost TATRA dodá Střednímu odbornému učilišti ve Valašských Kloboukách veškeré komponenty na nákladní automobil, který bude v dílnách učiliště sestaven jeho žáky a následně bude zařazen do vozového parku Správy a údržby silnic Zlínska,“ uvedl radní Petr Gazdík, zodpovědný za oblast školství.

TATRA Phoenix, foto: TATRA TRUCKS a.s.

Montáž nákladního automobilu budou provádět žáci učiliště podle pokynů odborného personálu školy pod dohledem zástupce společnosti TATRA. Ta se zavázala sadu dílů Střednímu odbornému učilišti ve Valašských Kloboukách dodat do 31. srpna letošního roku. Kupní cena dílů včetně DPH činí 3 023 790 korun a uhradí ji Správa a údržba silnic Zlínska, která se stane vlastníkem sestaveného nákladního automobilu.

 

„Přínosem tohoto unikátního projektu je zatraktivnění a zkvalitnění výuky žáků, kteří se v praktickém vyučování seznámí s moderními technologiemi a získají cenné zkušenosti pro budoucí pracovní uplatnění,“ doplnil Stanislav Minařík, vedoucí Odboru školství, mládeže a sportu.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi