Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Studenti Univerzity 3. věku završili semestr

date_range 31.Led, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Devětadvacet posluchačů Virtuální Univerzity třetího věku úspěšně absolvovalo závěrečné zkoušky zimního semestru. Ve valašskokloboucké městské knihovně se po čtyři měsíce zájmově vzdělávali v kurzech Genealogie – hledáme své předky a Potraviny a spotřebitel. Odměnou za jejich úsilí jim byla účast na závěrečném semináři v Kopřivnici, který pro dálkové studenty z celé republiky uspořádala Provozně-ekonomická fakulta České zemědělské univerzity, jež Virtuální Univerzitu třetího věku organizuje.

„Zástupci České zemědělské univerzity předali našim studentům pamětní listy jako upomínku na absolvování semestrálních kurzů. Vyznamenaná byla naše studentka Jaroslava Pechancová, která obdržela ocenění za nejlepší esej," prozradila Jana Dorňáková, knihovnice a tutorka virtuálního vzdělávání.

Studenti Virtuální Univerzity třetího věku na závěrečném semináři    Foto: MěÚ Val. Klobouky

Následoval kulturní program, během kterého si mohli účastníci vybrat ze dvou komentovaných prohlídek. Podle svého přání se tak podívali buď do Technického muzea Tatra, jehož součástí byla také expozice Dany a Emila Zátopkových, nebo se vydali na návštěvu Lašského muzea v Šustalově vile.

V letním semestru se pro studenty celoživotního vzdělávání otevírá kurz České dějiny a jejich souvislosti, který posluchačům přiblíží historii naší země. Studia se mohou zúčastnit senioři, invalidní důchodci bez rozdílu věku a nezaměstnaní nad 50 let. Přihlášky přijímá městská knihovna do 13. února na telefonu 577 320 932.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA