Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Studenti uvedou hru Jakub a jeho pán

date_range 02.Čvn, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Veselé i smutné situace jako v běžném životě mohou prožít diváci společně se studenty, členy Divadelního souboru Masarykova gymnázia Vsetín, pokud přijmou pozvání na reprízu jejich nejnovější hry spisovatele Milana Kundery Jakub a jeho pán. Představí se s ní v Kulturním domě v Brumově-Bylnici ve čtvrtek 4. 6. v 19.00 hodin.

Tři protagonisté – Jakub, Pán a Hostinská – v ní vyprávějí své životní příběhy o síle přátelství, lásce i zradě a o tom, kam se má člověk nakonec vydat, když už neví v životě kudy a kam. V titulních rolích se pod režijním vedením Miroslava Urubka představí Petr Hajda a Daniel Preisler, ženský pohled na svět pak do hry vnáší Hostinská v podání Veroniky Pastorčákové.

   Hra Jakub a jeho pán v podání studentů                  foto divadelní soubor  

Gymnazisté sklidili s inscenací velký úspěch – získali doporučení na národní přehlídku dětského a studentského divadla Rakovník 2015, aby zde reprezentovali náš kraj. Odnesli si ovšem i individuální ceny – Daniel Preisler Cenu za herecký výkon v roli Pána, Petr Hajda Cenu za herecký výkon v roli Jakuba a Miroslav Urubek Cenu za režii. Stejná ocenění si přivezli i z festivalu v Napajedlích, kde navíc získali i Cenu diváka, kterou jim svým hlasováním přiřkli samotní diváci.

Soubor má za sebou více než dvacetiletou tradici a za tu dobu jím prošlo velké množství studentů, pro které se divadlo stalo celoživotní láskou, pro mnohé i vysněným povoláním. V Brumově-Bylnici i ve Štítné nad Vláří, rodišti režiséra, mají za dobu svého hostování již řadu příznivců a fanoušků a přijetí zde bývá vždycky velmi vřelé a přátelské.

-tz- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA