Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Študlovská školka 6. nejlepší v republice

date_range 29.Lis, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Dvaaosmdesát školek soutěžilo od poloviny června v celostátní soutěži Moravského hospodářství Nej školka. Do soutěže se zapojily školky od malých vesnických mateřinek jen pro pár dětí, až po velké školky v krajských městech. Od poloviny června do 1. října probíhalo na webových stránkách Moravského hospodářství hlasování, kde školky obdržely dohromady neuvěřitelných 50 000 hlasů. Díky hlasování se do finále dostalo 10 školek, ze kterých poté vybírala odborná porota.

Vyhlášení soutěže proběhlo v rámci 9. ročníku konference Moravské obce a města 23. listopadu v brněnském hotelu Voroněž. Do finálové desítky se dostala i školka ze Študlova a Vsetína. Valašská školka ze Vsetína nakonec celou soutěž ovládla a malá vesnická školka ze Študlova si odvezla krásné šesté místo.

Starostka Študlova Ladislava Šerá (druhá zprava) přebírá ocenění v brněnském hotelu Voroněž

„Bylo pro mě velkou ctí, že jsem mohla ve čtvrtek 23. listopadu v brněnském hotelu Voroněž převzít ocenění pro študlovskou školku. Krásné 6. místo v celorepublikové soutěži O nej školku nás těší zejména když vezmeme v úvahu, že školka ve Študlově funguje teprve 3 roky. Chtěla bych ze srdce poděkovat všem, kteří se zasloužili nejen o úspěch v soutěži, ale hlavně za skvělý chod mateřské školy. Děti se učí spolupracovat, být kamarádští a také vytvářet hodnoty pro druhé. Ať jsou to jejich krásná kulturní vystoupení, nebo práce malých architektů při projektu dvou nových dětských hřišť. Jen tak dál školko," uvedla starostka Študlova Ladislava Šerá.

Finalisté soutěže:
■ Brno, MŠ Milosrdných bratří
■ Vsetín, MŠ Na kopečku
■ MŠ Slavonice
■ MŠ Nové Město na Moravě
■ MŠ Lučice
■ MŠ Zbraslav u Brna
■ Olomouc, MŠ Rooseveltova
■ MŠ Nučice
■ MŠ Študlov
■ MŠ Dobříň

Jeden z projektových dnů v MŠ Študlov                      foto: archiv MŠ Študlov

„Naše školka není velká a nijak zvlášť prosperující, ale díky silné vesnické podpoře a díky angažovanosti rodičů a nadšení obou učitelek je naše školka jaksi zvláštní specifickou rodinnou atmosférou a pohodou. Je to prostě naše druhá rodina, bez které si obec nikdo už teď neumí představit. V nejbližší době nás čeká projektování nového obecního hřiště pro veřejnost, na které malujeme s dětmi plány a výstavba kuchyně, která nám zatím chybí," říká svého času vedoucí učitelka Študlovské školky Jana Zádrapová, která školku do soutěže přihlásila.

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA