Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Superb přerazil sloup elektrického vedení

date_range 22.Led, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Dvě jednotky hasičů spolu ze záchranáři zasahovaly v pátek odpoledne u dopravní nehody osobního a nákladního vozu u Velkých Karlovic.

„Událost nám byla oznámena ve 13:40 hodin. Oznamovatel sdělil, že k srážce osobního a nákladního vozu došlo ve Velkých Karlovicích směrem na Makov, a že v osobním voze je řidič zaklíněný a při vědomí.," uvedl Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje. K nehodě byli vysláni profesionální hasiči z požární stanice Vsetín a dobrovolní hasiči města Karolinka. Cestu k zásahu komplikovala především v horní části Velkých Karlovic namrzlá vozovka.

Superb přerazil ve Velkých Karlovicích sloup elektrického vedení            foto: HZS   další foto (5)

Hasiči po příjezdu zajistili místo nehody a začali hydraulickým zařízením vyprošťovat zaklíněného řidiče ve voze Škoda Superb. „Na místě už byla záchranka a policie. Zdravotníci si pro zraněnou osobu vyžádali vrtulník Letecké záchranné služby a policie uzavřela silnici v obou směrech," popsal Žemlička.

Vozidlo Škoda po srážce s nákladním vozem přerazilo sloup elektrického vedení. Hasiči si proto vyžádali přítomnost pohotovostní energetické služby. „Uniklé provozní kapaliny naši muži zasypali sorbenty a po příletu vrtulníku pomohli s naložením zraněné osoby. Na místě nehody poté zůstali dobrovolní hasiči, kteří provedli úklid vozovky," dodal Roman Žemlička.

Kolem poledne se v serpentinách pod Makovem stala další dopravní nehoda. Na zasněžené silnici tady čelně narazilo při jízdě s kopce směrem do Velkých Karlovic osobní auto do nákladní soupravy. Tento střet odnesly naštěstí jen pomačkané plechy. Po dobu vyšetřování se dalo s opatrností projet jedním jízdním pruhem.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA