Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Svátek Památky zesnulých láká i zloděje

date_range 27.Říj, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Policisté dohlíží na veřejný pořádek v okolí hřbitovů. Foto: PČR

Na hřbitovy se začínají sjíždět ve větším počtu příbuzní, aby uctili památku svých blízkých. Kromě nich ovšem hřbitovy i blízká parkoviště každoročně navštěvují také lidé, kteří přijíždí za jiným účelem. Chtějí využít nepozornosti řidičů i ostatních návštěvníků a obohatit se. Proto i letos dohlíží policisté ve Zlínském kraji ve zvýšené míře jak na veřejný pořádek, tak i na dopravní situaci.

 

Ve Zlíně například policisté na koních společně s preventistou dohlíželi jednak na parkoviště, ale procházeli také Lesním hřbitovem a upozorňovali návštěvníky, aby si dávali pozor na cenné věci.

 

Policisté radí všem, kteří hřbitovy navštíví, aby se po příjezdu na parkoviště ujistili, že na sedadlech nebo jiných odkládacích plochách ve vozidle nemají viditelně odložené věci – kabelky, kufříky, peněženky, mobilní telefony, fotoaparáty, notebooky atd. „Před odchodem od vozidla se ujistěte, že jsou všechna okna zavřená a dveře uzamčené. V blízkosti hrobů si neodkládejte žádné věci. Pokud se tak stane, bedlivě si je hlídejte. Pamatujte, že i zdánlivě bezcenná věc může nalákat zloděje. Předvídavost se jistě vyplatí,“ upozorňuje mluvčí policistů Milena Šabatová.

 

Policisté dohlíží na veřejný pořádek v okolí hřbitovů. Foto: PČR

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA