Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Svátkem Dne Země žila celá základní škola

date_range 29.Dub, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Celý páteční 22. dubna se na základní škole v Horní Lidči nesl v duchu oslav svátku Dne Země. Tematicky laděného programu se účastnili žáci obou stupňů. "Školáci v prvních až čtvrtých třídách si povídali o zdravých potravinách, o živé a neživé přírodě nebo o tom, jak se mají chovat v lese," popisuje aktivity jednotlivých tříd učitelka Alena Chromcová. A dodává: "Navíc úplně ti nejmenší žáčci mají dnešní den zpestřený o ochutnávky ovoce a zeleniny."

Páté až deváté ročníky měly projektový den rozčleněný do několika stanovišť včetně prostor myslivecké chaty nebo hasičské zbrojnice. Při některých besedách se školákům doslova tajil dech a bedlivě poslouchali, co jim přednášející říká. Jednou z takových přednášek byla i beseda o hadech, kterou s živými ukázkami plazů vedl zkušený chovatel Richard Valko. "Nejvíce ohroženým hadem na Valašsku je zmije," vyprávěl žákům sedmých tříd a současně povídal o jednotlivých plazech a ještěrkách, které přivezl do základní školy na ukázku. Byla mezi nimi například korálovka mexická, užovka obojková, agama vousatá či gekon.

 Besedu u druháčků na téma lesní procházka vedla Diana a Karolína

Poutavou byla pro žáky také ukázka práce loveckých psů a povídání o významu myslivosti včetně prezentace loveckých zbraní a nožů. Pro školáky si program připravili zástupci místní myslivecké společnosti. Atraktivní částí bylo představení dvou lovecky upotřebitelných psů plemene maďarský ohař. Dvouleté fenky Giry a desetileté feny Jessi. "Během ukázek Vám Gira a Jessi předvedou aportování a v druhé části speciální způsob označení zvěře takzvané vystavování." Vystavování je základní vlastností ohařů," vysvětloval dětem Richard Kovalčík, člen mysliveckého sdružení Horní Lideč. Na závěr si mohli školáci pod dohledem myslivců vyzkoušet střelbu ze vzduchovky.

 Pro žáky základní školy si program připravili také členové mysliveckého sdružení Horní Lideč

Nejvzdálenější prezentací bylo stanoviště hasičů. To se nacházelo na hasičské zbrojnici. Školákům tam byl k dispozici tým dobrovolných, ale i profesionálních hasičů, a to včetně aut a výstroje. "Školáci si na vlastní kůži vyzkoušeli dýchací přístroje, automobilovou techniku, výstroj nebo hašení vysokotlakým přístrojem. Absolvovali také teoretickou část, kde jsme je seznámili s činností hasičů," popisuje ukázky velitel Sboru dobrovolných hasičů Horní Lideč Miroslav Pinka.

Během oslav mezinárodního svátku Dne Země si ještě školáci vyslechli autentické vyprávění o Ukrajině a Rusku, a nepostradatelné informace získali od policistů z Obvodního oddělení Horní Lideč.

 Nejvzdálenější prezentací v rámci projektového dne bylo stanoviště dobrovolných a profesionálních hasičů

Projektový den se školákům a učitelům vydařil. Byl pestrý a nabitý zajímavostmi z různých oblastní života. "Dnešní den je perfekní. Nejvíce mě zaujala beseda o hadech, a pak také možnost zastřílet si ze vzduchovky," líčí své dojmy Veronika ze sedmé třídy. Projektovému dni přálo i počasí. Na Den Země byla v Horní Lidči jasná obloha a svítilo sluníčko.

Ludmila Brousilová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA