Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Svatováclavské oslavy v Horní Lidči začínají

date_range 27.Zář, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Čtvrtek 28. září je Dnem české státnosti, svátkem patrona České republiky svatého Václava a zároveň významným dnem pro Horní Lideč a její občany. Svatý Václav je totiž patronem této obce i zdejšího kostela.

Již ve středeční podvečer (27. září 2017) se občané mohou zapojit do programu svatováclavských oslav. Od šesté hodiny večerní, za zvuku všech zvonů, které budou bít po dobu patnácti minut, zazní svatováclavské nešpory v místním kostele. Obřad bude pokračovat modlitbou za národ a nakonec slavnostně zazní hymna České Republiky.

Kostel svatého Václava v Horní Lidči                         Program oslav 27. a 28. září 2017

Ve čtvrtek, v den státního svátku (28. Září 2017), proběhnou v kostele svatého Václava v Horní Lidči dvě bohoslužby. Ranní mše svatá začne o půl osmé. Slavnostní bohoslužba, v půl jedenácté, bude obětována za farníky obce a přítomné poutníky. Těšit se můžete na účast krojovaných dětí i dospělých, kteří tuto mši svatou zahájí průvodem do kostela za doprovodu Dechové hudby Lidečanka. Oslavy tento den vyvrcholí svátostným požehnáním v půl třetí odpoledne.

Tak jako obvykle, i letošní svatováclavskou pouť doprovodí kolotoče, střelnice a stánky s různým zbožím. Kolotoče se v Horní Lidči, především k radosti dětí, zdrží až do neděle 1. října 2017.

V rámci svatováclavských oslav je také připravena pouťová zábava, kterou pořádají hasiči z Horní Lidče. V sobotu 30. září se od dvacáté hodiny večerní můžete těšit na skupiny Skotský střik a Traverza. Zábava se uskuteční v místním „kačabaru". Srdečně zve SHD Horní Lideč.

-lm-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA