Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Svatováclavské slavnosti o víkendu v Brumově-Bylnici

date_range 20.Zář, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up K poslechu zahraje cimbálovka Musica Folklorica. Foto: archiv kapely

Město Brumov-Bylnice všechny srdečně zve na náměstí, kde se poslední zářijový víkend uskuteční Svatováclavské slavnosti. Nenechte si ujít víkend plný vynikajícího jídla, burčáku, regionálních výrobků či ručně vyráběných produktů. Chybět nebude ani pestrá nabídka kulturního programu na sobotu i neděli.

 

Návštěvníky už z dálky jistě přiláká vůně pořádné flákoty z rudimovské farmy „Maso z lúky“, sladké francouzské „Palačinky od Amélie“, vynikající guláš hasičů z Brumova, trdelníky, valašské frgály, bramboráky, langoše a mnoho dalšího…

 

Sobotní  program zahájí Svatováclavský trh, který nabídne širokou škálu lokálních produktů. Těšit se můžete na výborný med z Maděrovce, koření, cukrovinky, perníčky, keramiku, ručně šité doplňky, květiny, dřevěné hračky či dětské knížky a další. Dopolední program zpestří místní folklorní uskupení Trávnica a vystoupení dětí z MŠ Brumov-Bylnice a Svatý Štěpán. Odpoledne se děti mohou zabavit u dětského představení O rybáři a rybce v podání divadla Teartr Rajdo. K poslechu zahraje cimbálovka Musica Folklorica a sobotní den završí koncert kapely Horizont.

 

V rámci doprovodného programu mohou návštěvníci nahlédnout do stánku Tona Wooden, kde odhalíme nově vznikající dřevěný betlém pro naše město, který se umístil v rámci participativního rozpočtu města. Tvořivé děti (i rodiče) jistě ocení kreativní dílničku Ruce v akci.

 

Nedělní program odstartuje ve 13 hodin opět divadelním představením pro děti Karkulka červená. Odpoledne zpříjemní návštěvníkům místní dechová hudba Brumovjanka a kapela Docuku. Náměstí v neděli provoní také vůně čerstvé kávy od holek z U nás kafe.

 

Vstup na akci je zdarma.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA