Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Světově uznávaný oční chirurg Pavel Stodůlka kandiduje do Senátu

date_range 14.Zář, 2020 featured_play_list Aktuality, PR ČLÁNEK
arrow_drop_up Oční chirurg Pavel Stodůlka

První kolo voleb do Senátu České republiky proběhne 2. a 3. října. Volí se do třetiny Senátu v celkem 27 obvodech. Mezi kandidáty je i světově uznávaný oční chirurg Pavel Stodůlka. Ten kandiduje ve zlínském volebním obvodu číslo 78. V případě zvolení by se primárně zaměřil na oblast zdravotnictví. Věnovat se chce i rozvoji regionu, podpoře podnikání, kvalitě vzdělávání nebo podpoře inovací a nových technologií.

 

„Vstoupit do politiky jsem se rozhodl především proto, abych mohl prosazovat zájmy pacientů a zdravotníků.  Myslím, že Senát by se měl skládat z odborníků z různých profesí. Proto by zastoupení v něm měli mít také lékaři. Roky veřejně vystupuji proti farmaceutické lobby, která stojí zdravotní pojišťovny jen v oblasti oční chirurgie zbytečné stovky milionů korun. Tyto finance přitom mohou posloužit tam, kde je jich třeba – na léčbu vážně nemocných pacientů, při vývoji nových léků a technologií, na modernizaci zdravotnických zařízení, platy či vzdělávání zdravotníků. Bojuji proti předražování léků a chtěl bych tento boj vést na půdě Senátu. Chtěl bych se zasadit o to, aby každý pacient měl přístup k léčbě, kterou potřebuje. Je rovněž třeba eliminovat zbytečnou byrokracii, aby lékaři více léčili a méně ‚papírovali‘. Zdravotnictví není jediná oblast, které bych se rád věnoval. Jako přednosta očních klinik zaměstnávám přes 300 lidí. Nejen z pozice zaměstnavatele, ale také jako vyučující na Univerzitě Karlově vnímám důležitost kvalitního vzdělávání, které nebazíruje na memorování nekonečného množství informací, ale rozvíjí přemýšlení a motivuje studenty. Rád bych podpořil vysokoškolské, středoškolské i učňovské vzdělání. Mít dostatek akademických odborníků a specialistů je důležité. Nesmíme však opomenout učiliště, která vychovávají zručné řemeslníky a další profese, na které se mnohdy zapomíná.  Na vzdělání je závislý jak rozvoj regionů, tak budoucnost celé země,“ řekl Pavel Stodůlka.

 

Pavel Stodůlka se vyjádřil také k byrokratické zátěži. „Přílišná byrokracie v nemalé míře omezuje podnikání především drobných a středních firem. Ty mají o to méně času a energie na vlastní rozvoj. Chci pomoci tomu, aby stát firmám a podnikatelům pokud možno nepřekážel složitými a často se měnícími pravidly, ale naopak vytvořil jednoduché fér zákony srozumitelné všem. Firmy se pak budou moci lépe rozvíjet a prosperovat. S tím je spojen také vznik nových pracovních míst,“ uvedl Pavel Stodůlka.

 

Vedle zdravotnictví a rozvoji podnikání by se chtěl nestranný kandidát soustředit vzdělávání a podporu infrastruktury. „Ve své praxi na klinice se setkávám s mnoha lidmi a naslouchám jejich každodenním problémům, nejen těm zdravotním. Vnímám, že jednou z oblastí, kterou je třeba zlepšit, je mimo jiné dopravní infrastruktura. Jako většinu obyvatel Zlínského kraje mi není lhostejné, v jak nedostatečném stavu jsou některé silnice, železniční doprava nebo jak moc zaostáváme za vyspělými státy, co se týče podpory cyklistiky ve městech či rozvoje elektromobility. Valašsko je autentický region s krásnou přírodou, tradicemi a potenciálem. Věřím, že mohu něco změnit, aby se lidem nejen v regionu lépe žilo i pracovalo,“ vysvětlil důvody své kandidatury Pavel Stodůlka.

 

www.pavelstodulka.cz

 

 

Zadavatel: MUDr. Pavel Stodůlka / Zpracovatel: pear_media

 

-pr článek-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA