Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Švýcarský stážista pomáhal s výukou jazyků na SOU Valašské Klobouky

date_range 22.Lis, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Zleva Dagmar Machů, Philipp Gyr, Jaromír Lacný

Střední odborné učiliště Valašské Klobouky se ve středu 6. listopadu 2019 rozloučilo s milým mladým pomocníkem Philippem Gyrem z Curychu, který se podílel na výuce anglického a německého jazyka po dobu dvou měsíců.

 

Philippovi je 21 let a do Klobouk přišel jako čerstvý absolvent maturitní zkoušky. „Měli jsme možnost srovnání našich českých jazykových schopností se švýcarskými. Nutno přiznat, že naše školství v oblasti jazykového vzdělávání notně pokulhává za tím zaalpským. Za jeho přítomnost jsme moc rádi a děkujeme mu, protože k nám vnesl novou energii a vůni ciziny,“ uvedla Dagmar Machů, učitelka anglického jazyka.

 

 

„Philippe plynule přecházel mezi několika jazyky (němčinou, angličtinou a francouzštinou), čímž nám demonstroval výsledky rozdílného přístupu ve vzdělávání a my jsme jen záviděli, jak je možné žáky vzdělat, pokud jsou nastaveny příznivé podmínky. Snad se někdy dočkáme podobného edukačního modelu i u nás,“ dodává Dagmar Machů.

 

Philippe byl velmi aktivní v hodinách a chtěl se co nejvíc zapojit do dění v nich. Nyní je v Albánii, kde si jako dobrovolník vychutnává jiné profese. Do příštího roku, kdy by chtěl nastoupit na vysokou školu, se snad rozhodne pro profesi učitele, protože by mu toto povolání sedělo.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA