Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Také letos se omezí sečení trávníků ve Valašských Kloboukách

date_range 21.Kvě, 2021 featured_play_list Aktuality

V letošní sezóně údržby zeleně se bude ve Valašských Kloboukách pokračovat v minimálním sečení trávníků na veřejných prostranstvích. Vyšší travní porost tak snadno nevysychá, mnohem lépe zadržuje dešťovou vodu a přispívá k lepšímu klimatu ulic.

 

„Loňský rok byl poměrně deštivý a o vláhu nebyla nouze. Bohužel většina dešťů byla krátkodobých a přívalových, takže jak rychle voda přišla, tak také odešla. Abychom udrželi vodu v krajině, je důležité měnit její podobu v členité hospodářské plochy, sázet stromořadí, keře, zakládat remízky a také co nejméně sekat trávu na všech plochách, kde je to možné,“ vysvětlil Karel Ptáček, místostarosta města Valašské Klobouky. „V minulých dvou sezónách se nám omezení počtu sečí na nezbytné minimum osvědčilo, letos tedy budeme pokračovat,“ uvedl.

Ilustrační foto – archiv Valašskokloboucké služby

U vybraných lokalit se cyklus změnil z měsíčního na dvouměsíční, případně i pololetní. Do frekventovaných lokalit jako náměstí, sídliště či okolí hlavních silnic budou i letos vyjíždět sekačky jednou měsíčně, přičemž budou udržovat výšku trávníků na maximu, jaké technika dovolí.

 

„Při péči o městskou zeleň postupujeme podle nového pasportu, který popisuje a hodnotí aktuální stav výsadby, travnatých ploch a také dřevin. Od dubna máme ve městě nového zahradníka, který se stará především o výsadbu okrasných rostlin a keřů,“ dodal místostarosta.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA