Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Také na území Charity Vsetín byla tříkrálová sbírka rekordní

date_range 23.Led, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv Charity Vsetín

Už po jednadvacáté se také na Vsetínsku vydali do ulic tříkráloví koledníci, aby přinesli přání dobra, radosti a pokoje do místních domácností a vyprosili finanční dar, který pomáhá mnoha lidem v našem regionu. Letošní tříkrálová sbírka tady proběhla v termínu 10. – 13. 1. 2020 a přinesla celkový výtěžek: 1 323 398 Kč. Což je o 138 306 Kč více než v loňském roce. Přímo ve Vsetíně bylo letos vykoledováno 353 581 korun. Zajímavá je štědrost dárců v Lidečku (cca 1800 obyvatel), kde se částka vyšplhala na 126 006 korun.

 

Největší podíl z vykoledovaných peněz opět poputuje na přímou pomoc rodinám i jednotlivcům, kteří se dostali do tíživé životní a sociální situace. „Z výtěžku bude také zakoupen automobil pro Pečovatelskou službu Charity Vsetín, která zajišťuje péči v domácím prostředí uživatelů. Díky získaným financím bude pokračovat realizace II. etapy renovace oken budovy, ve které sídlí charitní služby a revitalizace charitní zahrady, jež má sloužit k bezpečnému a příjemnému pobytu uživatelů charitních služeb a k zahradním terapiím,“ upřesnila Jarmila Hyžáková, koordinátorka TKS za Charitu Vsetín .Část financí je určena pro vybavení sociální dílny a pořízení potřebných kompenzačních pomůcek .

 

Organizátoři děkují všem koledníčkům a vedoucím skupinek a také partnerským organizacím a firmám, které zajistily občerstvení a odměny pro koledníky.

 

 

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA