Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Tanečnice z Valašska získaly titul mistryň v Show oriental

date_range 24.Lis, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Taneční skupina Fadilah, foto: archiv skupiny

Taneční skupina Fadilah vznikla před 11 lety pod vedením profesionální lektorky Lenky Wichtorové (Ondruchové – umělecké jméno Farídah) ve Valašských Kloboukách. Nejprve jako kroužek malých děvčátek, které se učily základním tanečním prvkům orientálního tance.

 

„V tanci převažují klasické arabské styly, ale i indické či španělské rytmy. V moderním orientu lze vidět i baletní prvky či scénický tanec. Vystupujeme s nejrůznějšími rekvizitami například svítícími led-křídly, hedvábnými stuhami, křídly, závoji či vějíři,“ uvedla tanečnice Natálie Bodláková.

 

Jako každý tanec i ten orientální má přesně dané taneční prvky a názvosloví. Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Existuje několik druhů orientálního tance (folklor, baladi, raks sharki, oriental, fusion, španelský tanec, bollywood…). Tyto styly se liší hudbou, na kterou se tančí, kostýmy i jednotlivými tanečními prvky. Mezi základní tance patří tzv. DRUM solo, které je náročné na přesnost provedených pohybů při hudbě za zvuku bubínků. Jako divácky nejoblíbenější lze zařadit tanec s LED rekvizitami, kdy tanečnice pohybem těchto rekvizit vytvářejí rozličné obrazce a efekty v rytmu hudby. V současné době se v moderním orientálním tanci prolínají i baletní či gymnastické prvky, v soutěžním především scénický tanec.

 

TS Fadilah, foto: Daniel Strnad a archiv skupiny

 

Taneční skupina Fadilah se soutěžnímu tanci začala věnovat v roce 2011, kdy se ustálilo složení tanečnic v počtu 4 až do dnešní doby. Již v roce 2012 slavila, tehdy malá děvčátka, svůj první velký úspěch zlatem s indickým tancem Bollywood v soutěži Světlo orientu. A v roce 2016 se s tímto stylem tance staly mistryněmi ČR. Během let se vždy probojovaly do třetího místa a v roce 2019 opět získaly cenné zlato již v profi kategorii. Rok 2019 byl pro dívky velmi úspěšný – celý zlatý. Dívky se staly mistryněmi České republiky v profi kategorii Show Belly dance s choreografií Proměna růže. Nelze ale opomenout i minulá léta, kde si dívky cení vítězství v soutěžích jako je Miafestival v pražské Lucerně či Talent Awards, Tancer cup, ale také i v domácí soutěži O valašský Klobouk.

Tanec s LED rekvizitami, foto: Dan Strnad

Za úspěchy děvčat stojí především profesionalita lektorky, pravidelné taneční tréninky, soustředění, účast na odborných tanečních seminářích či tréninky s dospělými tanečnicemi, na které dívky rády vzpomínají. A především láska a vášnivý cit k tanci. Dívky jsou za ty roky již sehrané a aktuálně si samy vytvářejí své taneční choreografie. „Tančíme na profesionální úrovni, soutěžně i pro radost. Vystupujeme na různých společenských i charitativních akcích, plesech, festivalech a show,“ dodala Natálie Bodláková.

 

V případě zájmu o taneční vystoupení můžete taneční skupinu kontaktovat:

Natálie Bodláková-  tel.: 725 708 040, natybodlakova@seznam.cz

Gabriela Krahulíková- tel.:731 865 081, gabi.na@centrum.cz

 

 

 

Další videa najdete ZDE.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA