Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Technické služby mají naděleno

date_range 24.Pro, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Na Valašskoklobouckých službách rozbalovali dárky už minulý týden, v té největší krabici našli komunální auto na svoz odpadu. Cena nového pomocníka přesáhla dva milióny korun, z čehož 90 % bylo hrazeno z dotace operačního programu Životní prostředí a z příspěvku od státu. Vozidlo je primárně určeno pro odpadové hospodářství města – svoz tříděného a komunálního odpadu ze špatně přístupných lokalit, odvoz bioodpadu, hotového kompostu a k dalším potřebným činnostem.

Foto MěÚ Valašské Klobouky

Součástí celého projektu s názvem: Komplexní řešení odpadového hospodářství pro Valašské Klobouky" (v celkové hodnotě přes 4 miliony korun), byl nejenom nákup nového auta, ale i pořízení 300 kompostérů pro občany, 324 sad boxů na tříděný odpad pro školy a městské organizace a 500 sad barevných tašek na plast, papír a sklo, které budou distribuovány začátkem roku do domácností. Také se podařilo získat strojové síto pro místní kompostárnu, takže od příštího roku bude k dispozici kvalitně prosetý kompost.

„Věřím, že nová technika bude dobře sloužit a přispěje k dalšímu zkvalitnění služeb v našem městě. Mám radost, že moderní vozidla nahrazují dožívající a čoudící multikáry, které si svoje už určitě odpracovaly," uvedl místostarosta Martin Janík.

Díky dobrému hospodaření technických služeb bylo zakoupeno ještě jedno velmi potřebné vozidlo – Piaggio s pohonem 4×4, které bude dodáno po novém roce.

Realizace celého projektu se podařila hlavně díky práci projektové kanceláře města.

Sandra Novotná Kollerová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA