Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Teenager zranil při havárii tři dívky a sebe

date_range 29.Kvě, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Teprve týden má řidičský průkaz a už způsobil dopravní nehodu. Osmnáctiletý začínající řidič přecenil své schopnosti, jel příliš rychle a narazil s autem do stromu. „Při havárii převrátil vozidlo plné mladých lidí na střechu. Příčinou havárky, která si naštěstí vyžádala pouze několik lehkých zranění, byla rychlá jízda," informovala mluvčí vsetínských policistů Lenka Javorková.

Za poslední měsíce evidují policisté stále častěji dopravní nehody, které zaviní mladí nezkušení řidiči s „čerstvými" řidičskými průkazy. Bylo tomu tak i v pondělí 28.května na okraji Rožnova pod Radhoštěm, v místě zvaném Uhliska.

„Krátce před čtvrtou hodinou odpoledne tam havaroval ve Škodě 130L osmnáctiletý řidič z Třince. Mladý muž směřující k obci Valašská Bystřice, jel s autem příliš rychle. Nezvládl průjezd zatáčkou, na mokré vozovce dostal smyk, přejel do protisměru, kde auto převrátil na střechu, přičemž narazil do ovocného stromku," popsala nehodu Javorková.

foto PČR Vsetín   více fotek

Z havarovaného auta se všichni pasažéři dostali sami. Osmnáctiletý řidič utrpěl lehké zranění, stejně jako další tři osmnáctileté dívky ze Slavičína, Velké Lhoty a Brumova-Bylnice.

„Sedmnáctiletý spolujezdec z Valašské Bystřice, který seděl na sedadle vedle řidiče, při nehodě nebyl zraněn. Všechny dívky i řidiče odvezla z místa rychlá záchranná služba do nemocnice, odkud byli po ošetření propuštěni," pokračuje mluvčí. Dechová zkouška u řidiče byla negativní.

Mladý řidič si za dobu, co řidičský průkaz vlastní, což je týden, řízení vozidla příliš neužil a brzy s největší pravděpodobností na nějaký čas o řidičský průkaz přijde. „Ve správním řízení mu podle zákona o provozu na pozemních komunikacích hrozí pokuta od 25 až 50 tisíc korun a zákaz řízení až dva roky," dodala Lenka Javorková.

-red-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA