Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Tématem setkání starostů z našeho kraje bylo bydlení v obcích

date_range 16.Dub, 2024 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Vedení Zlínského kraje se v Luhačovicích setkalo s téměř dvěma stovkami starostů

Představitelé Zlínského kraje ve dnech 11. a 12. dubna v Luhačovicích debatovali se starosty měst a obcí z celého regionu, kterých se sešlo téměř dvě stě. Hovořilo se například o probíhajících opravách na silnicích, plánovaných investicích v kraji nebo o tématech ze sociální oblasti, zdravotnictví či kultury. Zástupci kraje starostům představili také činnost nové rozvojové agentury ZRIA, dotační program na optické kabely a Digitální technickou mapu nebo obsazení Strategické průmyslové zóny Holešov. Důležitým tématem, kterému byl věnován druhý den setkání, pak byla podpora bydlení v obcích.

 

„Právě podpora bydlení je jedním z pilířů, kterému se chceme v budoucnu intenzivně věnovat. S kolegy z kraje připravujeme nový dotační program, který naváže na chystané podpory od státu. Extrémně potřebujeme doplnit bytový fond celého regionu a obce i města musejí rozumět, proč je to pro naše území důležité. Dobrou zprávou pro náš kraj je, že starostové mají zájem tyto projekty připravovat,“ řekl hejtman Radim Holiš.

 

Vedení Zlínského kraje se v Luhačovicích setkalo s téměř dvěma stovkami starostů

 

Smyslem tohoto setkání, které kraj pořádá pravidelně už několik let, je předat starostům měst a obcí aktuální informace, ale také umožnit jim zeptat se na všechno, co je zajímá, vyslechnout si jejich názory a získat od nich podněty a připomínky pro další spolupráci.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA