Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Templáři teď nabídnou medovinu a uzeniny

date_range 24.Úno, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Pro velký zájem se bude v neděli 27. února od 15 hodin na vsetínském zámku opakovat program o templářích a středověké kuchyni. V templářské dílně si lze vyrobit papírové přilbice, erby a pečetě. V kuchyni bude tentokrát připraveno něco na zub pro děti a také medovina a uzeniny pro dospělé.

„Program pro rodiny s dětmi je zpracován netradiční formou. Jen dospělí si možná uvědomí, že půjde o program naučný. Ale děti, ty si ani neuvědomí, kolik se prostřednictvím zábavných aktivit naučily o středověkém způsobu života a o templářském řádu. Program je obohacen o ochutnávku středověkých pochutin. Pro děti je připravená kaše a pro dospělé jsme tentokrát připravili medovinu a uzeniny," doplňuje informace lektorka Zuzana Zvardoňová.

 
V nejstarší části zámku si účastníci pohrají v improvizované černé kuchyni, kde zažijí iluzi středověkého života a stravování. O templářském řádu, který má v historii vsetínského panství své neopomenutelné místo, se děti dozví z aktivit, které budou pro ně připraveny.

„Program o templářích a středověkém způsobu života je během školního roku nabízen i školám. Pro velký ohlas jej nabízíme podruhé i veřejnosti. Tentokrát trochu s jinými aktivitami a pochutinami, což motivuje účastníky navštívit tento program i podruhé. Noví i naši stálí návštěvníci se mají na co těšit. Určitě nebudou zklamáni," dodává lektorka Zuzana Zvardoňová z Muzea regionu Valašsko.

Jiří Žůrek

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA