Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Tenisté TJ Zbrojovka plánují stavbu nové haly

date_range 27.Dub, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Vizualizace nové sportovní haly

Krytou sportovní halu plánuje v areálu současného fotbalového stadionu na Tyršově ulici postavit spolek Tělovýchovná jednota (TJ) Zbrojovka Vsetín. Vsetínští zastupitelé na dubnovém zasedání schválili zveřejnění záměru zřídit spolku věcné právo stavby, díky němuž bude mít uvedená TJ možnost vybudovat, provozovat a udržovat objekt na pozemku města.

 

„S umístěním tenisové haly na Tyršovce počítá i zastupiteli vloni jednomyslně schválená koncepce sportovišť. Město rozvoj a rozšiřování sportovišť na svém území dlouhodobě podporuje, proto zastupitelé odhlasovali zveřejnění tohoto záměru, a dali tak TJ Zbrojovka i veřejnosti najevo, že se stavbou na pozemku města počítají a souhlasí s ní,“ uvedl starosta Jiří Růžička. Z rozhodnutí zastupitelů vyplývá, že pozemek, na kterém by měla tenisová hala vyrůst, zůstane i nadále ve vlastnictví města a TJ Zbrojovka jej bude v případě realizace projektu na základě práva stavby užívat padesát let, přičemž městu za tuto dobu odvede celkem více než čtyři miliony korun. Poté by hala přešla za předem stanovených podmínek do majetku města.

 

Vizualizace nové sportovní haly

 

Vnitřní sportoviště se plánuje v místech současného fotbalového hřiště na jedné třetině jeho rozlohy na straně sousedící s antukovými dvorci, které jsou v majetku TJ Zbrojovka. Zbylé dvě třetiny stávajícího stadionu by mohli i nadále užívat fotbalisté, a to jako tréninkovou plochu a hřiště pro utkání nejmladších mládežnických kategorií. Hrací plochu standardních rozměrů získají po rekonstrukci atletického stadionu na Ohradě. „Zde nejprve plánujeme vybourání betonových ochozů, dále přijde na řadu rekonstrukce samotné sportovní plochy, kde vznikne kromě travnatého hřiště také atletický ovál se sektory pro další disciplíny včetně prostoru pro hasičský sport. V další etapě projektu se počítá se stavbou tribuny s potřebným zázemím včetně šaten,“ přiblížil záměr města místostarosta pro sport Tomáš Pifka.

 

TJ Zbrojovka již má na své nové sportoviště zpracovánu studii, která počítá s halou se čtyřmi tenisovými dvorci a vstupním objektem, v němž budou umístěny šatny, sociální zázemí, ale také dva menší cvičební sály. V návrhu samozřejmě nechybí ani dostatečný počet nových parkovacích míst a zvelebení okolí.

 

„Na vzniku nové sportovní haly pozitivně vnímám mimo jiné i to, že dojde ke zbourání nevzhledné betonové zdi dělící Panskou zahradu a areál stadionu, a dojde tak k propojení parku, Tyršovy ulice a Cyklostezky Bečva. Pro upřesnění představy budoucího vzhledu a využití tohoto prostoru chceme nechat zpracovat architektonickou studii,“ doplnil starosta Růžička.

 

Konečné znění smlouvy o právu stavby by měli schválit zastupitelé pravděpodobně na červnovém zasedání.

 

Video: regionalnitelevize.cz

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA