Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Terapeutka Lenka Wichtorová: Ajurvéda mě pomohla od vleklých zánětů

date_range 09.Zář, 2019 featured_play_list Aktuality, PR ČLÁNEK
arrow_drop_up Lenka Wichtorová

Časté užívání antibiotik ji už přestalo bavit a navíc potíže přicházely častěji. Něco se muselo změnit, potřebovala nový impuls. Nakonec pomohlo náhodné setkání s kamarádkou. Celý příběh Lenky Wichtorové si můžete přečíst zde:

 

S ajurvédou se zabývám sedmým rokem. Přivedly mne k ní 20-ti leté vleklé záněty urologického charakteru po druhém porodu, které se časem stupňovaly. Antibiotika potíže utlumily a musela jsem je mít doma připravené po ruce. Potíže přicházely čím dál tím víc nepředpokládaně a s okamžitým nástupem vyšší bolesti. Pokud jsem bydlela ve městě nebyl problém zajet si na injekci proti bolesti… léky a kapky už nezabíraly a bolest mne paralyzovala v běžném životě. Po přestěhování se do malebné vesničky Strání ovšem lékařské zařízení s okamžitou pomocí bylo vzdálené hodinku cesty. Toužila jsem po zdravém vzduchu a zdravé přírodě pro sebe i své tři děti.

 

Nyní musela zákonitě přijít cesta k uzdravení těla. Po osmidenních bolestech kdy jsem se snažila vše zvládnout silou vůle ale byla jsem nefunkční v běžném životě šla jsem si tedy pro léky (ale žádný jsem si zatím nevzala) a potkala jsem kamarádku. Jaruška vypadala svěže štíhlé mládě a zmizely jí otoky pod očima . Tvrdila že nedělá nic jiného než že chodí pravidelně na ajurvédu a že by mi třeba pomohli v ajurvédském salonu také. Nasadili mi hned soli na koupele a našli termín k ajurvédské celotělové terapii během dvou dní. Začala jsem ihned doma aplikovat domácí terapii předepsanými koupelemi a každý týden docházelo na celotělovou terapii. Po každé terapii nejen že se mi ulevovalo tělesně, ale o psychicky. Věci do sebe konečně zapadaly a přestala jsem se točit v kruhu. Zcela přirozeně jsem udělala změny v životě.

 

 

Jak funguje Ajurvéda

 

Systém Ajurvédy je celoživotní studium. Nese v sobě prvky tahů, alchymie, působení na marmové body na těle a nanášení bylinných olejů dle zdravotního stavu klienta. Ajurvédská procedura probíhá tak, že mi klient sdělí co chce změnit na svém zdraví a těle. Projdeme si zdravotní dotazník. Na jehož základě vyhodnotím jaké bylinné oleje namíchám na terapii. Pokud si klient přeje doporučím i stravu. Po první testovací terapii poznám z marem i to co mi klient na pohovoru neprozradil. Marmy – body na těle – mluví . Buď správně tepou nebo netepou vůbec a jsou oteklé. Otoky odstraním, marmy zpruchodním a nastavím správný tep. Nanesené oleje působí ještě 12 hodin po masáži.

 

Ajurvéda je celostní systém tělo – duch – duše. Stahuje z těla nemoci dřív než nám projdou do těla. Proto je důležitá pravidelná prevence jednou měsíčně. Ajurvéda oslovuje klienty kterým nezabírají farmaka a vyzkoušeli již vše ostatní a osoby zodpovědné ke svému tělu a životu. Ti kteří si chtějí přirozeně zachovat své tělesné i duševní zdraví . Chtějí být aktivní doma i v práci. Ajurvéda je sice finančně náročnější, ale je poctivá a pomáhá. Mně se přestaly potíže objevovat. Ajurvéda odstraňuje příčinu což je základ. Utlumování a potlačování problému nic neřeší. Samozřejmě dodržují prevenci. Používám ajurvédské přípravky preventivně a jednou měsíčně si dám celotělovou terapii. Veškeré náznaky řeším za včasu a nenechám je rozjet. To samé dělají i moje děti a manžel. Dceři jsem odstranila ekzem a mladší syn má zcela čistou zdravotní kartu. Starší syn používá Ajurvédu na pleť.

Ajurvédská kosmetika

Jinak samozřejmě ajurvedu najdete u nás v koupelně i kabelce. Poté co jsem zjistila že Ajurvéda odstraňuje příčiny zdravotních potíží hledala jsem také něco na podporu zachování mladistvé pleti. Nechtěla jsem se uchylovat k botoxu a podobné chemii. I tohle Ajurvéda řeší. Zregenerovaná buňka je omlazená buňka. Zjistila jsem, že rýha mezi obočím jsou pouze moje játra v disharmonii. A to je na ajurvedské kosmetice krásné. Nejen že pečuji o pleť, ale působím skrze orientální diagnostiku na orgány v těle a harmonizuji je. Mám i obličejové masáže a kosmetiku, které v rámci péče o pleť je vhodné aplikovat 1x měsíčně. Tam, kde nic nezabírá na akné, vrásky, pigmentaci, červené žilky, suchou pleť …. tam Ajurvéda zasáhne. Samozřejmě kromě návštěvy salonu 1x měsíčně na kosmetiku a celotělovku je vhodné udržovat domácí terapii s přípravky, které vám doporučím na míru v salonu a můžete si je přímo na místě zakoupit za internetové ceny.

 

Klientky navštevující pravidelně můj salon září zdravím a vyzařuje z nich odžas – látka dlouhověkosti a posílené imunity. S odstupem roku zjišťuji zpětně, že nebyli nemocní. Sami pociťují úlevu, příval energie a dobré nálady. Nejčastější procedury v salonu jsou celotělové masáže.

Mám svůj ajurvédský salon doma ve Strání . Krásné příjemné relaxační prostředí už jen když klienti vyjíždí do obce. Někteří si naberou sebou domu vodu z místní studánky. Jezdí mi klienti z okolí 100 Km. Jedna pravidelná klientka až z Bratislavy. Měla spoustu běžných léků, které jsme postupně snižovaly a otěhotněla, což jí lékaři nedoporučovali. Mají s manželem krásnou holčičku. Klientka jezdila i během těhotenství a nyní pokračuje v prevenci 1 měsíčně .

 

Jinak nabízím i zkráceně procedury, aby byla Ajurvéda pro všechny klienty. Nejvíce jsou vyhledávané masáž zad a rukou, kde se snažím zaktivovat kromě zádových marem a marmy v bederní, podlebeční oblasti a celé ruce. Nikdy nevíte kde problém v těle je, proto je ideální zaktivovat co nejvíce marem potažmo všechny 😉 což je u celotělové masáže, kde zaktivuji 168 marem na celém těle včetně hlavy. Aktivací marem dochází ke zprůchodnění drah nádí v těle, tedy odchodu toxinů z těla ven přirozenou cestou… všemi otvory v těle … Olej je fajn nechat působit na hlavě co nejdéle.

 

Oleje a přípravky jsou dovážené z ajurvédské rodinné kliniky v Indii. Největší poctou pro mne je, když někdo ajurvedu na takové klinice absolvuje a u mne v salonu ji hodnotí jako identicky provedenou.

 

Lenka Wichtorová
Ajurvédská terapeutka

 

Tel. na objednávky Valašské Klobouky: +420 777 319 447 (v jiných místech je možné si ajurvédu objednat mobilně).

web: salon-lotos.webnode.cz

FB stránka zde

 

-pr článek-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA