Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

TEST: Kolo Kellys Axis na silnice i do terénu

date_range 29.Kvě, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Světový výrobce a dodavatel jízdních kol Kellys nabízí v modelové řadě 2010 řadu novinek. Líbivé barvy, nové geometrie rámů a technická vylepšení jsou tím, čím chce firma Kellys na trhu uspět. A daří se jí to již řadu let. Kola této značky patří mezi cyklistickými nadšenci mezi nejoblíbenější.

Naše redakce dostala k testu nejnovější model s označením Kellys Axis. Jde o crossové kolo určené na silnice a do nenáročného terénu. Se čtyřiadvaceti převody a kvalitními brzdami lze pohodlně zdolat prakticky jakékoliv převýšení cyklistických tras.

 

Prodejna Kolex ve Valašských Kloboukách

 

Prodejna Kolex ve Valašských Kloboukách, která nám bike k vyzkoušení poskytla, prodává všechna kola seřízená a připravená k okamžité jízdě. Nejinak tomu bylo i v našem případě. Stačilo jen nastavit výšku sedadla, nasednout a šlápnout do pedálů. Již první kilometry na cyklostezce, která nabízela střídavě asfaltový i přírodní povrch, byly velmi příjemné. Kolo váží jen něco málo přes třináct kilogramů, a se správně zvoleným převodem nebyla jízda nijak namáhavá. Pokud bylo třeba změnit tempo, postaral se o to kvalitní a přesný přesmykač.

 

Kellys Axis v červeno-černé barvě     Barevné varianty a tech.data

 
Model Axis se vyrábí ve velikostech 17", 19" a 21". Určen je tedy pro dospělé cyklisty jakéhokoliv vzrůstu. Pohodlné posezení lze kromě již zmíněného nastavení výšky sedadla navíc doladit i stavitelným představcem řídítek. Pro nastavení správného odpružení se nabízí přední vidlice se zdvihem 63 milimetrů. Všechny komponenty montované na tomto kole jsou značkové. Je tedy předpoklad, že kolo něco vydrží. Samozřejmostí je základní silniční výbava s odrazkami a zvonkem. Malým šrámem na celkovém dojmu byly jen plastová šlapátka, avšak poměrně kvalitní a nijak nesmýkavá.

S kolem Kellys Axis jsem ujeli bez sebemenších problémů necelou stovku kilometrů. Požitek z jízdy byl velmi příjemný. Příznivá je i cena, model Axis lze v prodejně Kolex ve Valašských Kloboukách pořídit za 10.990 korun. Na trhu je nabízen ve dvou barevných provedeních. V červeno-černé a žluto-černé.

Cyklosport Kolex – Tomáš Maňas
Masarykovo nám.171
Valašské Klobouky
Tel. 577 321 087

 
-pr článek/test-
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA