Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Tisícím dárcem krve byl Václav Homola

date_range 28.Dub, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Již tisícovka lidí přišla v letošním roce na hematologicko-transfuzní oddělení Vsetínské nemocnice, aby bezplatně darovala svou krev a pomohla tak druhým. Jubilejním 1000. dárcem se stal Václav Homola ze Vsetína. Přišel ke svému osmnáctému odběru, krev daruje pravidelně s kolegy ze zaměstnání. „Našemu jubilejnímu dárci děkujeme, srdečně gratulujeme a přejeme hodně zdraví a radosti," poděkovala tisková mluvčí nemocnice Lenka Plačková. Pokud se chcete k dárcovství připojit i Vy, stačí se objednat na telefonním čísle 571 818 605. Odběry plné krve bývají ve Vsetínské nemocnici ve středu, plazmy pak v pondělí a v pátek.

Tisícím dárcem krve byl Václav Homola ze Vsetína             foto: Vsetínská nemocnice

„V posledních letech je větší poptávka po plazmě, jak v léčebné potřebě, tak i pro další zpracování ve farmaceutickém průmyslu, takže se rozšířilo dárcovství samotné plazmy a od února nabízíme tuto možnost také ve Vsetíně. Dárce je připojen na takzvaný separátor, ten oddělí z krve plazmu, kterou sbíráme do sběrného vaku, červené krvinky a další složky krve dárci vracíme," vysvětlila primářka hematologicko-transfuzního oddělení Vsetínské nemocnice MUDr. Jana Pelková. Připomenula, že krev je neocenitelná, život zachraňující nenahraditelná tekutina, kterou stále ještě neumíme uměle vyrobit. „Kdybychom ji neměli k dispozici, chirurgové by nemohli operovat, hrozily by velké komplikace po porodech, nebo při léčbě některých nádorových onemocnění," dodala MUDr. Pelková a poděkovala všem, kteří krev a plazmu darují.

-tz- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA