Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

TJ Spartak postoupil do župního přeboru

date_range 23.Čvn, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Postupem do župního přeboru završila v neděli 20. června fotbalová jedenáctka TJ Spartak Valašské Klobouky svou úspěšnou cestu skupinou I.A krajské fotbalové soutěže. Mužstvo se po loňském návratu na výsluní z I.B stmelilo a bez jediné změny kádru nastoupilo do podzimní části s velkým zápalem, který jí v půli sezóny vynesl průběžné čelo tabulky. Cílem jarní části pak bylo udržet se na špici co nejdéle, fotbalisti však dokázali mnohem více – po vítězném utkání se Zubřím oslavili postup do vyšší fotbalové soutěže.

„Po našem loňském vítězství jsme do skupiny I.A nastoupili v téměř v nezměněné sestavě. Mužstvo jsme prakticky neposílili a věřili jsme, že jsme v našem složení dost silní na to, abychom v konkurenci skupiny obstáli. Na konci podzimní části soutěže jsme si drželi první místo, což bylo pro nás skutečně nečekané," popsal začátek sezóny trenér Pavel Charvát. Poznamenal, že ambice týmu se původně neupínaly přímo k postupu, spíše pro něj bylo důležité hrát dobrý fotbal a ve skupině neselhat. „Po zimní přestávce jsme ale svůj cíl překvalifikovali a rozhodli jsme se bojovat za to, abychom se na první příčce udrželi co nejdéle. Závěr soutěže se nám zkomplikoval zraněními a několika nečekanými odchody hráčů ze základní sestavy. Navíc jsme pomáhali v záchraně dorostu v krajské soutěži, takže několik mladších fotbalistů hrálo za muže i dorost," vzpomenul obtíže trenér, ale zároveň upozornil na výbornou spolupráci s trenérem dorosteneckého družstva Luďkem Marcaníkem a jeho hráči.

 

Spartak Val. Klobouky po vítězném utkání, které ho vyneslo do vyšší soutěže (foto TJ SPartak)

 
Blížící se konec soutěže budil u manšaftu nervozitu a velká očekávání. Mírně ztratil náskok nad soupeřem, který se dotáhl jen na jednobodový rozdíl. „Doma jsme navíc v předposledním zápase i přes výborný výkon mužstva nešťastně prohráli, takže nám pro postup nezbývalo nic jiného, než v posledním utkání získat body všechny. A to se také podařilo, porazili jsme Zubří výsledkem 3:2," uzavřel Pavel Charvát. Tým TJ Spartak se tak dostal do župního přeboru, ve kterém mu budou soupeři například velké celky Vsetína, Holešova, Hluku, Luhačovic nebo Spytihněvi.

A jaká bude strategie fotbalového skokana pro novou sezónu ve vyšší soutěži? Trenér hovoří o pokoře, stabilizaci týmu po finanční i hráčské stránce a zejména o týmových rolích: „Máme výborné fotbalisty, ale i tak se budeme chtít porozhlédnout po posilách. Naší snahou bude do každé řady přivést aspoň jednoho hráče, který podpoří práci týmu. V nadcházející sezóně chceme hrát důstojný a dobrý fotbal." Důležitá jistě bude také práce s mládežnickými družstvy, na kterých staví klub budoucnost své fotbalové reprezentace.

Tým přijal také blahopřání starosty Dalibora Maniše a uznání za vynikající sportovní reprezentaci města. Fotbalisty teď čeká zhodnocení sezóny a intenzívní příprava na podzimní nástup na trávnících župy. Pavel Charvát se z trenérské pozice obrací k hráčům a dalším, kteří oddílu pomáhají: „Velké poděkování za podporu patří všem, kteří se o kloboucký fotbal jakkoli starají, našim sponzorům a obzvláště Městu Valašské Klobouky."

 
Lenka Zvonková
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA