Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Tradiční slavičínská divadelní přehlídka se vrací. Začíná Valašské Křoví

date_range 28.Úno, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Divadlo Radar/Hrobeso – Ostře sledované vlaky

Po 3 letech změn a přesunů se tradiční divadelní slavičínská přehlídka vrací do svého obvyklého termínu, tedy do první poloviny března. „Věříme, že toto období „temna“ jak pro kulturu, tak pro celou společnost je nenávratně pryč a budeme se opět radovat ze vzájemného setkávání nejen v divadle,“ uvedl vedoucí pořádajícího divadla SemTamFór Jan Julínek.

 

21. Valašské křoví připravilo 4 dny plné divadla a zábavy

 

Od 1. března se ve Slavičíně představí 13 souborů a 1 kapela. Pro ty, kteří by si o představeních rádi popovídali budou připraveny rozborové semináře. Tyto semináře probíhají tradičně v Horákově vile, a na rozdíl od kina nebo běžné návštěvy divadla, nabízí možnost poslechnout si divadelní experty a jejich názory nejen na viděná představení, ale na moderní divadlo jako takové. Letos v tomto lektorském sboru zasednou opět pedagogové DAMU i JAMU a dramaturg centra tvorby pro děti a mládež České televize.

 

„Poslední roky upoutaly spoustu lidí na gauče k televizím a k nejrůznějším streamovacím platformám. Žádný film ani podcast však nemůže nahradit společně strávené okamžiky s přáteli a blízkými. Proto jsme rádi, že vás můžeme pozvat na takovou událost do slavičínské Sokolovny, kde vám nabízíme nejen setkání se známými, ale také s neprofesionálními i profesionálními umělci z celé republiky,“ doplnil Julínek.

 

Valašské křoví nezapomíná ani na mladou generaci. Kromě představení pro slavičínské školy připravilo také sobotní pohádku pro rodiče s dětmi – O červené Karkulce.

 

Foto: Ivo Mičkal a archiv pořadatelů

 

Na jevišti se také představí mladí umělci zlínských uměleckých škol, a to hned ve třech inscenacích (Umrlčí věnec, Tvl Dahl? a Maska).

 

V kategorii tzv. pro dospělého diváka je na výběr celá paleta žánrů. Od tradičního dramatu, (Knihovna nebo (Ne)chtěná útěcha) až po černé a tradiční komedie (Set.Kání., Mrzák Inishmaanský, Love you Truly nebo Všechny báječný věci). Nebude chybět také autorská tvorba nováčka Křoví (CO VIDěly oči zdí).

 

První večerní představení proběhne 1. března od 19 hod. Jde o představení Knihovna vynikajícího brněnského Divadelního studia „V“ a je určeno pro malý počet diváků, jelikož se bude odehrávat na uzavřeném jevišti. „Protože je tato kapacita velmi omezena a na Křoví tradičně neprobíhá předprodej vstupenek, prosíme diváky, aby přišli s dostatečným předstihem. A ty, na které místo nezbyde, prosíme o pochopení,“ upřesnil Jan Julínek.

 

Celý program letošního ročníku bude uzavírat velmi úspěšná inscenace Všechny báječný věci kadaňského divadla Navenek. Tato inscenace zazářila na nejvyšších přehlídkách již před 2 lety a od té doby je možné ji vídat po celé republice. Pořadatelé jsou rádi, že se jim podařilo tuto inscenaci přivézt i do Slavičína a umožnit tak divákům vskutku nevšední zážitek. Po vyhlášení výsledků 21. Valašského křoví bude následovat závěrečný koncert Blues-rockové kapely mladých hudebníků avaroM dnaBseulB (doporučujeme číst tento název pozpátku).

 

Členové pořádajícího divadla SemTamFór se těší na viděnou s diváky ve slavičínské Sokolovně.

 

21. Valašské křoví vzniklo díky podpoře a je spolufinancováno Městem Slavičín, Ministerstvem kultury ČR a Zlínským krajem. Další informace o přehlídce jsou na webu www.valasskekrovi.cz na fb stránkách https://www.facebook.com/valasskekrovi

 

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA