Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Tragédie Mirošov: Řidič čtyřkolky obviněn

date_range 29.Dub, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Zlínští kriminalisté dokončili práci na tragickém případu, který se odehrál v září loňského roku. Obvinění si vyslechl osmapadesátiletý muž, který pod vlivem alkoholu řídil čtyřkolku. Stroj se převrátil a smrtelně zranil osmiletou dívku. Informovala o tom mluvčí zlínských policistů Jana Bartíková.

Tragédie se stala v Mirošově na Valašskokloboucku 26. září 2009 večer. „Podnapilý muž vozil rozdováděné děti v terénním autě, takzvané čtyřkolce. Na nerovném povrchu se převrátili. Vyšetřovatel zjistil, že muž, který měl v krvi 1,55 promile, vozil minimálně šest lidí najednou," popisuje událost mluvčí.

 
Podle zjištění policistů při jízdě několikrát vyjel na hráz a zase sjel zpět do nenapuštěného rybníka. Při jednom z výjezdů do prudkého kopce se však čtyřkolka převrátila kolem osy zadní nápravy. Některé děti se zachránily tím, že včas vyskočily. To ale nestihla dívka, kterou stroj přimáčknul.

„Zraněnou dívku přepravil vrtulník do ostravského traumacentra, kde později těžkým poraněním hlavy podlehla. Na základě všech sesbíraných důkazů i svědeckých výpovědí vyšetřovatel obvinil z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a ublížení na zdraví s následkem smrti osmapadesátiletého muže," dodala Jana Bartíková.

Za uvedené trestné činy může být odsouzen až k pětiletému vězení. Vyšetřovatel podal státnímu zastupitelství návrh na obžalobu muže letos v únoru.

 
-red-
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA