Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Tragédie na Vsetínsku. V sutinách domu nalezli mrtvou ženu a tři děti

date_range 25.Dub, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Poškozený dům po výbuchu. Foto: HZS

V neděli 24. dubna krátce po páté hodině otřásl obcí Loučka u Valašského Meziříčí na Vsetínsku výbuch rodinného domu, ten začal následně hořet. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému včetně speciálního USAR týmu. V sutinách rodinného domu nalezli čtyři mrtvá těla. Zřejmě se jednalo o vraždu.

 

Ihned po ohlášení na místo vyjeli hasiči. „Po příjezdu jedním proudem hasební vody požár uhasili. Poté rozebírali konstrukce domu a dohašovali skrytá ohniska. Následně odstraňovali sutiny a zpřístupnili tak prostor dalším zasahujícím složkám,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková. Velitel zásahu si povolal i USAR tým z Ostravy, který se specializuje na vyhledávání a vyprošťování lidí. Policisté nasadili speciálně vycvičeného psa, pyrotechniky a kriminalisty.

Požár po výbuchu rodinného domu v Loučce na Vsetínsku. Foto: HZS

Při požáru byl vážně zraněn jednatřicetiletý muž, kterého do nemocnice transportoval vrtulník. „Včera večer jsme v sutinách rodinného domu nalezli čtyři mrtvá těla. Jedná se o jednu ženu a tři děti. Případ jsme předběžně kvalifikovali jako trestný čin vražda. Nyní čekáme na výsledky pitvy. S podezřelým v současné době nelze provádět úkony trestního řízení, a to s ohledem na jeho zdravotní stav,“ uvedla mluvčí policistů Simona Kyšnerová.

 

Vzhledem k velkému poškození budovy museli hasiči provést statické zajištění zbylé části rodinného domu.

 

 

AKTUALIZACE 26. dubna 2022: 

Včera se policistům společně s hasiči podařilo odstranit základní sutiny způsobené výbuchem a požárem. Dále policisté provedli ohledání místa činu a zajistili stopy ve větší části objektu. Rovněž byly provedeny soudní pitvy všech nalezených těl. Dnes společně se specializovaným pracovištěm Odboru kriminalistické techniky a expertíz Brno policisté pokračují s ohledáním místa činu.

 

AKTUALIZACE 27. dubna 2022:

V úterý odpoledne policisté dokončili ohledání místa činu a zajištění stop. Kriminalisté při tom využívali nejmodernější techniku včetně 3D skenování. Dále budou probíhat znalecká zkoumání, vyhodnocování zajištěných stop a odborné posudky. Toto může trvat týdny až měsíce.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA