Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Tragédie v Lidečku. Nehoda traktoru si vyžádala dva mladé životy

date_range 23.Kvě, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

V sobotu nad ránem havaroval z přibližně stopadesátimetrového srázu v lese poblíž Čertových skal v Lidečku traktor značky Zetor s pěti muži ve věku od 23 do 31 let. Dva muži při havárii zemřeli a tři utrpěli zranění. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému a také vrtulník záchranářů.

 

„Havárii traktoru oznámil jeden z mužů z traktoru, který byl schopen i přesto, že byl zraněn, z místa nehody seběhnout do obce Lidečko za svými známými, kteří přivolali na místo pomoc,“ popsala mluvčí policistů Lenka Javorková.

 

Krajské operační středisko přijalo oznámení o dopravní nehodě traktoru ve 3:40 minut. Do katastrálního území obce Lidečko na Vsetínsku vyjeli záchranáři, policisté a hasiči ze stanic Valašské Klobouky, Vsetín, Zlín a Uherský Brod a dobrovolná jednotka z Halenkova.

 

„Nehoda se stala ve špatně dostupném lesním terénu, zasahující složky tak musely část úseku jít pěšky. Traktor, ve kterém jelo celkem pět mladých mužů, sjel ze srázu několik desítek metrů, až se zastavil o vzrostlý strom. Hasiči ihned v místě nehody provedli průzkum, při čemž postupně našli všech pět mužů, kteří jeli v traktoru. Mladíci při nehodě utrpěli vážná zranění. Hasiči ihned se záchranáři poskytli zraněným první pomoc včetně resuscitace. Dva z mladíků však utrpěli zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehli. Další tři byli velmi vážně zraněni,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Zasahující lékař na místo povolal vrtulník. Ten letecky transportoval nejvíce zraněného. Zbývající dva zranění byli sanitními vozy převezeni do krajské nemocnice ve Zlíně.

Jednoho těžce zraněného mladého muže transportoval do nemocnice vrtulník. Ilustrační foto

Psychologickou pomoc rodině poskytla psycholožka hasičů, hasič z Psychosociálního intervenčního týmu a zástupkyně „Týmu oběť“ z Policie ČR, všichni se věnovali rodinám zemřelých i těžce zraněných mladých mužů.

 

„Hasiči uvízlý traktor v kopci zajistili proti pohybu. Jakmile to situace dovolila, povolal si velitel zásahu hasičů na místo tragické nehody lesní kolový traktor. Pomocí něho uvízlý traktor vyprostili. Strom, o který byl traktor opřen, skáceli a poté havarovaný traktor přesunuli zpět na cestu,“ dodala mluvčí hasičů Lucie Javoříková. Po poledni se postupně začaly jednotky vracet zpět na své základny.

 

Nehodu od brzkých ranních hodin šetří vsetínští dopravní policisté společně se vsetínskými kriminalisty. Povolán byl i znalec z oboru silniční dopravy.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA