Tragická Valaška – zklamaný tým

date_range 01.Dub, 2009 featured_play_list Aktuality

Do Valašského Meziříčí připravil Orsák rally sport team dva vozy Mitsubishi Lancer EVO IX. S jedním odstartoval Jaroslav Orsák s Karlem Vajíkem, s druhým Tomáš Kurka a Milan Škubník.

Jarina potrápil na první zkoušce motor, který běžel jen na tři válce. Posádka problém vyřešíla na přejezdu na druhou RZ. V druhém kole erzet přišly další starosti. Nefungující stěrače a defekt pneumatiky posádku ještě více přibrzdil. Po první etapě byl „Jarin z Poteča" klasifikovaný na 9. místě. Na této příčce zůstal i po jediné sobotní zkoušce soutěže. „Před soutěží jsme najeli cca sto testovacích kilometrů bez sebemenších náznaků potíží. Paradoxem je, že krátce po startu rally se na naše Mitsubishi sesypalo spousta problémů. Doufám, že jsme si na Valašce vybrali všechnu smůlu v této sezoně," uvedl k prvnímu závodu Karel.

Foto

foto Petr Sagner

Tomáš Kurka se svým spolujezdcem obsadili v Cetelem Valašská rally 35. místo v absolutní klasifikaci.

Bez nálady se vracel Orsák rally sport team domů z úvodního podniku mezinárodního mistrovství ČR Cetelem Valašské rally. Důvodem byla havárie slovenské posádky, která za sebou zanechala tři mrtvé diváky.

Po takové nepříjemné události se ztrácí chuť na závodění. Proto jde stranou i rozebírání průběhu rally.

Orsák rally sport team vyjadřuje všem pozůstalým hlubokou upřímnou soustrast.