Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Trezor přírody v Horní Lidči začíná psát svou historii. Bude multifunkční

date_range 29.Zář, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Trezor přírody v Horní Lidči

Neděle 26. září 2021 se zapíše do historie obce Horní Lideč jako mimořádný den. Místní měli příležitost si poprvé prohlédnout vnitřní prostory nově vybudovaného kulturního a společenského centra obce a výstavní expozici, vše pod označením Trezor přírody.

 

V nedělní sváteční odpoledne do Trezoru zavítala více než tisícovka místních i přespolních lidí. „Z ohlasů mnohých návštěvníků a velkého zájmu o prohlídku usuzuji, že se moderní dílo povedlo a že je naše vesnice přijala za své. Jsem přesvědčen, že expozice Trezoru  přírody osloví všechny návštěvníky, a že se zvýší kulturní a společenská úroveň v naší obci,“ uvedl starosta obce Josef Tkadlec.

 

Přání, aby Horní Lideč měla vlastní, společenský prostor zaznívalo z úst mnoha Lidčanů s větší či menší silou od revoluce, tedy tři desítky let.  Po šesti letech příprav se dočkali. „Celý objekt je koncipován jako multifunkční a téměř každý prostor zde, je proto možné využívat k více účelům. Kromě zmíněné expozice je možné vytvořit sál se zázemím pro pořádání konferencí, prezentací a přednášek. Tento sál může ale sloužit i pro pořádání kulturních a společenských akcí, například plesů či koncertů. Předpokládáme proto široké využití jak v oblasti propagace a prezentace přírodního bohatství, tak v oblasti kultury a společenského života obce,“ doplňuje místostarosta Stanislav Petřík.

Trezor přírody v Horní Lidči

Celá expozice Trezoru přírody, má za úkol oslovit návštěvníky a poukázat na přírodu, jíž jsme součástí. A to napříč generacemi. „Hlavním lákadlem je především velkoformátová projekce, která na třech netypických projekčních plochách představí přírodní krásy příhraniční oblasti. Dále se mohou návštěvníci těšit na multimediální expozici, která jim umožní nahlédnout bohatství čtyř území chráněných krajinných oblastí – CHKO Beskydy, CHKO Kysuce, CHKO Bílé Karpaty a CHKO Biele Kaprpaty,“ dodává Stanislav Petřík.

 

Do konce roku bude probíhat zkušební provoz, dokončení fasády objektu a doplnění výstavní expozice. Pro veřejnost by měl být objekt otevřen v příštím roce.

 

-lm-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA