Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Požáry ve sklepech rodinných domů v Nevšové a Sidonii

date_range 29.Bře, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv redakce

Tři jednotky hasičů byly vyslány v úterý 28. března 2023 před devátou hodinou večerní k požáru v kotelně rodinného domu ve Slavičíně v místní části Nevšová.

 

„Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že došlo k požáru v okolí kotle na tuhá paliva a k následnému prasknutí vodovodního potrubí, které ihned zastavili. Během krátké chvíle hasiči požár uhasili a již 12 minut po deváté hodině večerní vyhlásil velitel zásahu likvidaci požáru,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková. Událost se obešla bez zranění.

 

Požár v kotelně rodinného domu v Nevšové. Foto: HZS

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který stanovil jako příčinu vzniku požáru nedbalostní jednání v souvislosti s topením v kotli na tuhá paliva. Škodu vyčíslil na 35 tisíc korun.

 

Požár ve sklepě rodinného domu v Sidonii

 

Opatrnosti při topení v kotli na tuhá paliva není nikdy dost. Své o tom ví i obyvatelé rodinného domu v Brumově-Bylnici v místní části Sidonie, kam ve středu 29. března krátce před jedenáctou hodinou dopolední vyjely čtyři jednotky hasičů k hlášenému požáru.

 

„Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že jde hustý kouř ze sklepních prostor domu. Z nich vynesli hasiči v dýchací technice propanbutanové lahve, ihned zahájili hasební práce a začali s odvětráváním hustého kouře, který se rychle linul do dalších prostor domu. Hasiči prolili vodou uskladněné dřevo, nacházející se v těsné blízkosti kotle. Poté ohořelé dřevo vynesli ven a znovu prolili vodou. Při požáru nebyl nikdo zraněn,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Požár ve sklepě rodinného domu v Sidonii. Foto: HZS

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů. Ten s majiteli vyčíslil škodu na 30 tisíc korun a jako příčinu vzniku požáru stanovil nedbalostní jednání v souvislosti s topením v kotli na tuhá paliva. Na místě zasahovaly jednotky HS Valašské Klobouky, HS Slavičín, JSDHO Brumov a JSDHO Bylnice.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA