Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Tři opilí cyklisté nadýchali přes tři promile

date_range 25.Čvc, 2016 featured_play_list Aktuality

 

V pátek a neděli dopravní policisté vyjížděli i ke třem nehodám cyklistů s lehkými zraněními, kdy dalším společným znakem byla pozitivní dechová zkouška. Ve všech třech případech hodnota, kterou přístroj ukázal, překročila tři promile. Dva případy se staly během pěti minut v pátek před půl šestou večer. První byl v obci Nový Hrozenkov. „Vlivem opilosti nereagoval osmatřicetiletý cyklista z Karlovicka na před ním stojící auto Opel Astra, které odbočovalo doleva. Narazil do jeho zadní části a způsobil si drobná zranění. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku, kdy naměřili 3,79 promile. Škoda na vozidle byla odhadnuta na deset tisíc korun," řekl k nehodě v Novém Hrozenkově tiskový mluvčí policie por. Bc. Vladislav Malcharczik.

Ilustrační foto redakce

Pět minut po této první dopravní nehodě se stala další a to v obci Hošťálková. Zde na rovném úseku silnice havaroval vlivem opilosti cyklista jedoucí ze směru od Trojáku k obci Ratiboř. S lehkým zraněním byl převezen na ošetření. Tento šestapadesátiletý muž ze Vsetínska nadýchal 3,82 promile.

Třetí dopravní nehoda se stala v neděli a to po půl druhé odpoledne v obci Halenkov. Na místní komunikaci šestapadesátiletý muž z Karlovicka zavadil řídítky o oplocení. Jízdu dále nezvládl, spadl na zábradlí a následně na vozovku. I on byl převezen na ošetření s lehkým zraněním. Policisté provedením dechové zkoušky u něj zjistili 3,38 promile alkoholu.

„Nadále zjišťujeme okolnosti těchto dopravních nehod. Pokud by jsme v jednání cyklistů zjistili znaky přestupkového jednání a oznámili vše ke správnímu orgánu, hrozila by mužům až padesátitisícová pokuta," dodal Vladislav Malcharczik.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA