Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Tři stavby zároveň probíhájí na silnici I/57 v Horní Lidči

date_range 17.Čvc, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Vizualizace kopce Vávrovec po stavebních úpravách. Pohled směrem na Valašské Příkazy

Významnou stavbou, která se v Horní Lidči začala poslední dny realizovat, je cyklostezka s chodníky a úprava kopce Vávrovec v Horňansku. Jedná se vlastně o tři projekty, které se podařilo časově sladit do jedné probíhající stavby v jednom časovém období. Což pro místní obyvatele i projíždějící řidiče znamená sice intenzivnější stavební práce a s tím spojená omezení, ale jenom jednou. V opačném případě by se mohlo stát, že jakmile by skončily práce na jednom projektu, teprve by začaly práce na dalším a doba dopravních omezení by byla delší. Bylo by také velmi obtížné jednotlivé projekty realizovat samostatně, protože na sebe navazují a stavební práce se v určitých místech prolínají.

 

„Cílem všech stavebních úprav je zvýšení bezpečnosti chodců, cyklistů i řidičů. Na tomto komplexním řešení pracuje vedení obce už několik let. Synchronizace prací se podařila také díky obyvatelům Horňanska, kteří na přípravě obdivuhodně spolupracovali. Souhlasy se stavbou, poskytování soukromých pozemků, na kterých budou chodníky a cyklostezka umístěny atd.,“ uvedl Josef Tkadlec, starosta obce.

 

Revitalizace úseku silnice I/57

 

Plánovaná investice ŘSD Zlínského kraje. Jedná se o úsek v délce necelých 600 m od okružní křižovatky silnic I/49 a I/57 ve směru na Valašské Příkazy. Jde o opravu povrchu, doplnění odvodnění a hlavně zlepšení výškových parametrů vozovky, snižuje se zde kopec o cca 50 cm, důvodem je lepší rozhled pro řidiče.

 

Stavební práce v Horní Lidči

 

„Provoz v opravovaném úseku řídí semafory, řidiči projíždějí stavbou kyvadlově. Rychlost je snížená na 30km/h. Předpoklad dokončení prací je letos v listopadu,“ uvedla pro server regionvalassko.cz tisková mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Nina Ledvinová.

 

Stavba chodníku s pruhem pro cyklisty

 

Cyklostezka BEVLAVA je v Horní Lidči plánována jak po místních komunikacích, tak v nových trasách. Od Lidečka bude vybudován nový úsek na břehu řeky Senice v prostoru uvažovaného lesoparku, okolo fotbalového hřiště, směrem k lačnovské křižovatce. Tady si cyklisté budou moci vybrat. Směr Lačnov, cyklostezka se projekčně připravuje, směr – centrum obce a nebo rovně přes Nivu k hasičské zbrojnici a dále po úseku, který se nyní buduje.

Chodník s pruhem pro cyklisty (vizualizace)

Nově budovaný úsek je od hasičské zbrojnice směrem k Valašským Příkazům, kdy v obci bude cyklostezka řešena chodníkem s pruhem pro cyklisty a mimo zastavěné území bude zbudována nová cyklostezka souběžně se silnicí I/57 (probíhá v rámci současných prací). Z pohledu cyklostezky se jedná o určitý kompromis. „Řešíme velmi složité území. Nenacházíme se na rovině, cyklostezka v tomto úseku musí respektovat místní podmínky, nebude mít nikdy ideální parametry. Naší prioritou jsou chodníky a bezpečnost chodců,“ vysvětlil starosta Horní Lidče Josef Tkadlec.

 

Stavba chodníku

 

Na levé straně (směrem na Valašské Příkazy) vzniká chodník s pruhem pro cyklisty na opačné straně se postaví chodník pro pěší. V řešené lokalitě se nachází více než 10 rodinných domů a sídlo zemědělského podniku. Přístup do této části obce je možný pouze přes silnici I/57, navíc zde zcela chybí jak přechod pro chodce, tak místo pro přecházení.

Chdoník pro pěší (vizualizace)

Chodci jsou tak nuceni vstupovat do vozovky, což samo o sobě přináší bezpečnostní rizika, která jsou navíc znásobena špatnými rozhledovými poměry a skutečností, že daný úsek tvoří táhlá zatáčka. Silnice navíc vede přes kopec a ve výhledu tak brání jeho horizont. Řešení, které se momentálně v Horní Lidči realizuje, by mělo zásadně zlepšit bezpečnost chodců a zlepší také organizaci dopravy.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA