Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Tříkrálovým koledníkům požehná arcibiskup

date_range 27.Pro, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Nadcházející ročník Tříkrálové sbírky v Olomoucké arcidiecézi bude zahájen slavnostním požehnáním, které bude tříkrálovým koledníkům uděleno na dvou místech, v Olomouci a Valašských Kloboukách. Do klobouckého kostela Povýšení svatého Kříže přijede koledníkům z celého kraje požehnat olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner. Sváteční setkání se uskuteční v sobotu 29. prosince a bude započato ve 14 hodin mší svatou.

„Farní kostel v ten den zaplní na 250 malých i větších koledníků v doprovodu svých vedoucích z různých koutů Zlínského kraje, od Vsetína a Valašského Meziříčí přes Luhačovice až po Zlín a Uherský Brod. Otec arcibiskup Jan Graubner jim udělí požehnání pro jejich službu, a symbolicky tak zahájí další ročník Tříkrálové sbírky," pověděl ředitel Charity Valašské Klobouky Tomáš Naňák. Koledníci pak podle dávné tradice navštíví domácnosti o prvním lednovém víkendu.

 Požehnání tříkrálovým koledníkům (foto Charita)

Po bohoslužbě se průvod králů přesune do Kulturního domu Klobučan, kde bude čekat odpolední program. Se svým divadelním představením o svatém Vítovi vystoupí děti ze Základní školy z Nedašova a vánoční atmosféru podpoří i pásmo dětí z valašskokloboucké scholy Ovečky. „Během odpoledne se malí koledníci budou moci osobně setkat s otcem arcibiskupem. Jistě to pro ně bude velkou motivací a podporou do jejich kolednického úsilí," dodal Tomáš Naňák.

Skupiny většinou dětských koledníků v kostýmech Kašpara, Melichara a Baltazara budou během sbírky obcházet domácnosti s přáním dobra a pokoje do nového roku. Lidé jim mohou do úředně zapečetěných kasiček přispět libovolnou částkou podle svého uvážení. Výtěžek sbírky pomůže sociálně slabým a strádajícím u nás i v zahraničí.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA