Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Turisté z Janové zorganizovali posezení pod rozkvetlou třešní

date_range 05.Kvě, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Pod rozkvetlou třešní v Janové 2023. Foto: Radomír Dolanský

Turisté z Janové již po několikáté v řadě zorganizovali posezení pod rozkvetlou třešní v místě, kde žádná třešeň není. Na náladě to však vůbec nikomu neubralo.

 

Setkání se každoročně koná u vodní nádrže v Janové. Tentokrát se i příroda ustrnula a vytvořila podmínky, které se běžně nazývají nádherné počasí. Blankytně modrá obloha, čerstvě zelená tráva ještě nezamořená exhaláty, rozkvetlé stromy, rozkvetlé pampelišky, každá zářící kouskem slunce v sobě – jaro, jak má být. Je-li to pravda, se přesvědčíte ve fotogalerii, jejíž odkaz naleznete pod fotkou v článku.

 

Místo třešně si turisté donesli alespoň dvě rozkvetlé větvičky, ale umístili je tak nízko, že by se při líbání muselo ležet. Tady sice žádná falešná korektnost neexistovala, ale přece jen, když u některých ročníků započítáme kolena, kyčelní klouby nebo záda, tak se nikomu riskovat moc nechtělo. A mládí si muckání nechalo navečer. Takže zůstalo více prostoru pro oslavu chuťových pohárků a mysli (nikoliv myslü) naplněné dobrou náladou. Ba co dím, báječnou náladou!

 

Jako již obvykle, ihned po absolvování krátké trasy k rybníku, začali jednotliví účastníci výletu hostit své přátele domácími trnkami v tekutém stavu. Což, ve spolupráci s přímým sluncem, docela spolehlivě působilo jako urychlovač dobré nálady. Nikdo se nemusel obávat, že se tím rychle dospěje k bodu překlopení, bodu, kdy se dobrá nálada překlopí do jiné dimenze, poněvadž turisté mají v tomto ohledu dostatečný trénink. Ostatně jako každý správný Valach.

 

 

Pod rozkvetlou třešní v Janové 2023. Foto: Radomír Dolanský. Celá fotogalerie ZDE

 

Ovšem kolem vatry nekolovala pouze slivovička, ale i řada domácích výtvorů místních umělkyň kuchyňových. Už je to u turistů tak hezky rozdělené, že chlapi mají na starost slivovici a ženské jiné pochoutky. Nikomu to nevadí a nikdo nevymýšlí nějaké dementní nápady o genderové vyváženosti, neječí zde škaredé sufražetky, které však do dolů dělat nepůjdou, aby měly stejná práva… Mezi normálními lidmi, což janovští turisté jsou zajisté, je umění žen vážené a velmi ctěné. Každý chlap, který zkusil stát u plotny, dobře ví, zač je toho loket, vyrobit něco chutného a ještě hezkého. Takže svůj svému a spokojenost nade vše.

 

Zatím, co kolovaly sladké i slané pochoutky, začala tlačenice u ohně, kde každý natahoval klacky se špekáčky. Jak už to bývá, děcka poletovala kolem a rodiče s prarodiči povinně opékali. Letos se na setkání pod třešní přijeli podívat i kočárkoví turisté, takže zde bylo opravdu zastoupeno široké spektrum lidského pokolení. Prostě, kdo chtěl zažít příjemné odpoledne s partou turistů z Janové, neváhal a připojil se. No, a když se v kruhu kolem ohně objevila kytara, nebylo co řešit. Taková setkání pak končí dlouho poté, co slunce opustí valašská údolíčka zasypaná v tento den polibky.

 

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA