Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Turisty překvapil „koncert na les“

date_range 27.Kvě, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Centrum Veronica Hostětín v neděli 24.5. hostilo na padesátku účastníků již čtvrtého jarního otevírání naučné stezky s názvem „Naokolo Hostětína". Při turistické vycházce připravilo nevšední program – koncert v krajině a lesní hudební happening.

Po slavnostním zahajovacím přípitku hostětínským moštem se účastníci vydali na stezku dlouhou 6,5 km. Průvodcem jim byl autor soch na stezce, brněnský výtvarník Rostislav Pospíšil. Stezka Naokolo Hostětína má 10 zastavení a hned na druhém z nich se lesem rozezvučely zvuky lesních hudebních nástrojů – dřívek a paliček, které rytmicky doprovázely improvizovanou hru na flétnu.

Zvuky lesa byly podmalované hrou na flétnu                  foto Centrum Veronica

„Bylo to úžasné vystoupení malých milých dětí, které si hrály na les. Použily šišky a stromy, mladé stromky, kamínky, dřeva, různé nástroje a přírodniny, které v lese našly, aby mohly vyjádřit lesní zvuky. Toto vystoupení bylo zcela zakomponované do lesa a nádherně podmalované zvukem flétny. Kdykoliv tím místem půjdeme, tak si vždy vzpomeneme, jak to bylo krásné," říká o hudebním happeningu, který připravili žáci dramatického kroužku ZŠ Malé Pole Slavičín, účastník Jan Hollan.

Na dalších zastaveních mohli účastníci sledovat jarní život v prameni potoku Kolelač, setkat se se Strážcem lesa anebo hledat bájný Kočičí hrad. Nevšední výhled do krajiny se jim naskytl při východu z lesa nad Pitínem, kde stojí majestátní Dub rodiny. Při něm se rozezvučely další rytmy, tentokrát hrané na housle.

 Na padesát účastníků se sešlo při otevírání stezky                    foto centrum Veronica

„Koncert v krajině je již tradiční součástí této akce, při které spojujeme krajinu s kulturou," říká o vycházce Marie Křiváková, ředitelka Centra Veronica.

„Každým rokem se zde schází milá společnost – asi třetina účastníků je vždy z řad místních občanů, kteří si na stezce zavzpomínají na to, jak se zde dříve žilo. Protože právě tomu je tato stezka věnovaná – mapuje život místních lidí před cca 70-90 lety a to, jak si zde děti hrály, kam chodívaly pást dobytek, jak se na stráních hospodařilo, kam chodívali lidé za prací či jak slavívali svátky. Je to stezka oživující a vypravující vzpomínky pamětníků z Hostětína. Chcete-li vědět víc, tak se musíte přijet podívat,"  dodává a zve paní Křiváková.

Příští rok chystají v Centru Veronica páté, polokulaté výročí otevření této naučné stezky, na které již nyní plánují další nevšední zážitky.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA