Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Týden Baťa: Dobová jídla, dezerty ale také originální drinky

date_range 13.Zář, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Drink Dřevák se bude servírovat v Baru 1931

Bistrotéka Valachy se letos poprvé zapojila do Týdne Baťa, tradiční akce, kterou v týdnu od 11. do 15. září pořádá Nadace Tomáše Bati ve Zlíně. Zatímco v Baťově vile se budou v tomto období konat besedy a komentované prohlídky, Bistrotéka Valachy ve zlínském Obchodním domě nabídne zájemcům příležitost poznat dobovou gastronomii a to až do 17. září.

 

Právě v Obchodním domě, který nechal na začátku 30. let postavit Tomáš Baťa hned vedle továrního areálu v centru města, byly ve své době nejen moderní prodejny plné prvotřídního zboží, ale ve vyšších poschodích také jídelny pro zaměstnance s celodenním provozem. Nabízely především jednoduchá a typická česká jídla v duchu poctivé a syté domácí kuchyně.

 

Jídla z baťovských jídelníčků třicátých let

 

Bistrotéka Valachy bude od 11. až do 17. září v poledním menu nabízet denně vždy dvě jídla, která kuchaři vybrali z baťovských jídelníčků třicátých let, například hovězí maso s koprovou omáčkou, hovězí plátek na česneku se špenátem, játra na cibulce s rýží, segedínský guláš, svíčkovou omáčku nebo žemlovku.

 

„Koprovka“ bude během Týdne Baťa mimořádně zařazena i do večerního stálého menu.

 

 

Baťovské dezerty

 

Chybět nebudou ani baťovské dezerty. Cukrářky se nechaly volně inspirovat knihou 99 sladkých teček Marie Baťové s recepty na sladká jídla, která se připravovala u Baťů. Bude mezi nimi citronový chlebíček, který si Tomáš Baťa obzvlášť oblíbil, ale například také sachr dort, jímž ve vile hostili návštěvy, nebo jablkový koláč.

 

Drinky inspirované baťovským Zlínem

 

V Baru 1931 pak budou moci návštěvníci po celý týden ochutnat drinky inspirované baťovským Zlínem, mezi nimi například Dřevák, servírovaný v dřevěné dekoraci ve tvaru skutečné boty, nebo Mrakodrap jako vzpomínka na Tomášova nevlastního bratra Jana Antonína.

 

Více na www.bistrovalachy.cz

 

-pr článek-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA