Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Týden kultury na Valašsku pomohl 180 tisíci Stromu života

date_range 28.Srp, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Předání šeku

Charitativní festival Týden kultury na Valašsku, který se konal od 18. do 24. srpna v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, opět pomohl potřebným. Získanou částku 120 tisíc korun převzali v závěru festivalu od pořadatelů a herce Jaroslava Duška zástupci mobilního hospicu Strom života z Nového Jičína. K této sumě se přidalo dalších 60 tisíc korun přímo od diváků.

 

„Jaroslav Dušek se každoročně při Týdnu kultury vzdává části honoráře, i díky tomu můžeme letos opět pomoci tak významnou částkou Stromu života a přispět mu na provozní náklady spojené s návštěvami postižených rodin. Zcela spontánně a neplánovaně dokonce po předání symbolického šeku proběhla i neformální dražba sochy anděla a jeden z diváků tak přidal Stromu života dalších deset tisíc korun. Návštěvníci také přispívali během festivalu přímo do kasičky nebo nákupem rukodělných výrobků u stánku hospicu a věnovali mu tak dalších více jak 50 tisíc korun,“ přiblížila charitativní rozměr akce Zuzana Vašutová, ředitelka Spa hotelu Lanterna, která společně s Jaroslavem Duškem předávala šek za pořádající Resort Valachy.

 

Festival Týden kultury na Valašsku, jenž se tradičně odehrává na louce pod Spa hotelem Lanterna v neobvyklém prostředí cirkusového šapitó, nabídl během sedmi dnů devět divadelních představení pro dospělé i děti. Stejně jako loni je zhlédly téměř čtyři tisícovky návštěvníků. Atmosféru festivalových večerů podtrhla hudební vystoupení saxofonistky Nikol Naňákové a houslistky Alžběty Králové, nechyběla ani oblíbená párty zóna s občerstvením a drinky.

 

Festival se letos konal pošesté. Za tu dobu již pomohl částkou takřka milion korun. Během šesti let přinesl do Velkých Karlovic 59 představení, která zhlédlo 23 000 návštěvníků.

 

Na září chystá Resort Valachy další kulturní akci: besedu se Zbigniewem Czendlikem Postel hospoda kostel ve čtvrtek 15. září ve Spa hotelu Lanterna.

 

Více na www.tydenkultury.cz

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA