Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Týden kultury ve Velkých Karlovicích nebude. Gastrofestival je s otazníkem

date_range 19.Kvě, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up charitativní festival Týden kultury na Valašsku je zrušen

Kalendář kulturních, sportovních a rodinných akcí, které připravoval na letošní rok Resort Valachy ve Velkých Karlovicích, dozná v důsledku koronavirových opatření změn. Srpnový charitativní festival Týden kultury na Valašsku je zrušen, posouvá se závod horských kol Bike Valachy. Naopak ve hře zůstává původní termín populárního triatlonového závodu Valachy Man a zatím není definitivně rozhodnuto o nejznámější karlovické akci – o Karlovském gastrofestivalu.

 

Pátý ročník Týdne kultury na Valašsku se měl konat v závěru srpna. Divadelní festival se koná v šapitó s kapacitou 600 míst, letos v programu pořadatelé počítali s Jaroslavem Duškem a jeho Čtyřmi dohodami a Pátou dohodou, Divadlem Bolka Polívky, Simonou Stašovou, Martinem Trnavským či Ladislavem Špačkem. „Dlouho jsme vyčkávali, ale po posledním vyjádření vlády je rozhodnuto. Naštěstí ještě vstupenky nebyly v prodeji. Budeme se snažit celý program posunout o rok,“ říká mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

 

Zrušena byla také oblíbená rodinná akce Pohádková cesta lesem, kterou každoročně v polovině června navštěvují stovky dětí. „Dětem bychom to rádi vynahradili jinými akcemi během prázdnin. Chystáme zábavné programy u Bistra Razula s táboráky a večerními procházkami za valašskými strašidly nebo kurzy pečení pizzy pro děti s naším šéfkuchařem,“ dodává Martina Žáčková.

Triatlon Valachy Man, foto: archiv pořadatelů

Situace se dotkne také sportovního seriálu Valachy tour. Závod horských kol Bike Valachy, původně plánovaný na 20. června, se pravděpodobně uskuteční až v závěru srpna. „Pokud jde o největší závod našeho seriálu, triatlon Valachy Man, věříme, že ten se odehraje v původním termínu 24. a 25. července. Jeho výhodou je intervalový start, který přirozeně řeší rozestupy mezi sportovci, účast je navíc rozložena do dvou dnů. Pokračujeme v přípravách, již vyrábíme originální valašské medaile s pomocí místního skláře, brzy představíme aktuální verzi pamětního trička Kilpi, pokračuje registrace na www.valachytour.cz. Samozřejmě budeme nadále sledovat situaci a reagovat na ni,“ dodal šéf závodů Valachy tour Bohuslav Komín.

 

K dílčím změnám Resort Valachy přistoupil i u menších akcí. Posouval se termín Běžecké školy Miloše Škorpila, Fit víkendu s Hankou Kynychovou, Etikety stolování s Ladislavem Špačkem. Zrušeny byly také dubnové a květnové kurzy pečení valašských frgálů, ty ale budou obnoveny již od poloviny června. Od pátku 22. května Resort Valachy otevře na víkendy Bistro Razula s nabídkou občerstvení pro turisty a cyklisty na zahrádce, od 27. května se postupně rozběhnou ubytovací a stravovací služby v jeho čtyřech hotelech – jako první ve Wellness hotelu Horal. „Zájem zvláště o letní pobyty v posledních dnech výrazně roste. Volných pokojů ubývá, oproti minulým rokům se prodlužuje délka pobytů. Přizpůsobili jsme se nové situaci a přidali do pobytových balíčků řadu venkovních aktivit, jako pikniky, golf pro rodiny s dětmi nebo táboráky s kytarou a opékáním,“ upozornila Žáčková.

Soutěž o nejlepší valašský frgál, foto: archiv pořadatelů

Jediný otazník tak nyní visí nad Karlovským gastrofestivalem, jehož dvanáctý ročník se měl konat na začátku října. Gastronomickou akci, spojenou s ochutnávkami v místních podnicích a farmářským trhem, každoročně navštěvují tisíce lidí, kteří se ale přirozeně rozptýlí po celém 3,5 km dlouhém údolí Léskové. Součástí bývá i oblíbená soutěž o nejlepší valašský frgál, jediná na Valašsku. „Zatím vyčkáváme, budeme to řešit s epidemiology,“ uzavřela Žáčková.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA